111982cb-a292-4ad2-922b-bbdbcaac6821

Ataşehir Belediye Meclisi Eylül ayı 1. birleşimi gerçekleşti. İlk toplantıda Meclis Başkan Vekili Kudret Arslan’ın barışçıl konuşması dikkat çekti. Arslan daha önceki dönemde karşılıklı tartışmaların bu dönemde gerçekleşmemesi temennisine değinerek, “Geçen meclislerimizde muhalefet partisiyle aramızda bazı sürtüşmeler oldu. Ülkece yaşadığımız zorlu süreçleri görünce buradaki o sürtüşmeleri daha net görmeye ve bu sürtüşmelerin çok da yarar getirmeyeceğini düşünerek kendi adıma AK Parti grubuna söylemiş olduğum kelimeleri geri alıyorum.” dedi. Öte yandan grup başkanlarının konuşma yaptığı mecliste AK Parti Grup Başkanı Naim Yağcı yine konuşmasında “Ataşehir Belediyesi çalışmıyor” ifadelerini kullandı.

 

 

Ataşehir Belediye Meclisi uzun bir aradan sonra yeniden toplantılarına başladı. Eylül aynın ilk birleşiminin gerçekleştiği toplantı yine koronavirüs önlemleri doğrultusunda hizmet binasında gerçekleşti. Gündem maddelerinden önce grup başkanlarının konuşma yaptığı toplantıda Ataşehir Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Kudret Arslan açılış konuşmasını yaptı. Arslan Kastamonu’da yaşanan sel felaketinde belediyenin 8 tır ile afet yerinde olduğunu belirtti. Arslan aynı zamanda geçtiğimiz meclis toplantılarında AK Parti cephesinden meclis üyeleriyle girdiği sözlü tartışmaların gereksiz olduğunu dile getirerek sözlerini geri aldığını, ancak haklılığının baki olduğunun altını çizdi.

 

Kudret Arslan’ın ardından CHP Grup Başkanı İlhami Yılmaz, AK Parti Grup Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, MHP’li Hakan Arıkaya, İYİ Partili Oğuz Sarul konuşma yaptı. 

Naim Yağcı konuşmasında Ataşehir Belediyesi’nin Ataşehir’e hizmet ve yatırım borcu olduğunu iddia etti. 

 

 Yağcının konuşmasından bazı satır başları şöyle:

 

*3. dönem meclis üyeleri olarak bizler, seçim dönemini neredeyse yarıladık. Sayın belediye başkanı ise ( Battal İlgezdi ) belediye başkanlığının 13.yılını doldurdu.

 

 

*Zaman hızla akıp geçiyor. Ataşehir'in geçmişten gelen kronik sorunlarının bir çoğu maalesef sorun olarak devam ediyor. 

 

*Partilerimiz bize fırsat verdi. Milletimiz de o tertemiz oylarıyla Ataşehir adına yetki verdi. Bizim de görevimiz Ataşehir’in sorunlarını bir bir azaltmak Ataşehir’i daha yaşanılabilir, modern, huzurlu adına yaraşır farklı bir  şehir haline getirmektir. 

 

*Biz muhalefet grubu olarak 13 yılda Ataşehir’e kayda değer bir yatırımınız ve hizmet olmadığı buna karşılık borcun 600 milyonu açtığını ifade ediyoruz. 

 

*Siz ise sayamasanız da Ataşehir’e çok şey kazandırdığınızı iddia ediyorsunuz. Bizim iddiamız doğru ise Ataşehir’e çok borcunuz var.

 

Konuşmaların ardından gündeme geçilerek oylama yapıldı. Aslan oylama sonrası bir dahaki toplantı 9 Eylül Perşembe gününde olmak kaydıyla oturumu kapadı. 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM