CHP-ATAŞEHİR-GAZETECİLERLE-BİR-ARAYA-GELDİ3

 CHP  Ataşehir İlçe Başkanlığı gazetecilik mesleğini icra edenleri onurlandırmak için 1961’den beri 10 Ocak’ta düzenlenen Türkiye’ye özgü bir kutlama günü olan Çalışan Gazeteciler Günü’nü Ataşehir basınıyla kutladı.

 

 

5.Olağan Kongre seçimlerinde Ataşehir'in yeni ilçe başkanı olan (CHP) Ataşehir  İlçe Başkanı Celal Yalçın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü" dolayısıyla bir kahvaltı düzenledi. Yerel basınla bir araya gelen Yalçın,  gazetecilerin zor bir yaşam geçirdiklerine vurgu yaparak basının Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

 

 

“TÜRKİYE’DE GAZETECİLİK ZOR…”

 

 Celal Yalçın, “Türkiye'de gazetecilik zor bir meslek. Daha önce birçok basın emekçisi şehidimiz oldu. Abdi İpekçi ve Çetin Emeç öldürüldü. Gerçekleri yazdığı için Uğur Mumcu gibi kalemleri yitirdik. Haber yaptığı için öldürülen, yaklaşık iki gün önce andığımız, Metin Göktepe var. Gazeteciler çok zor koşullarda yaşıyorlar. Sözcü’nün birçok yazarı ve muhabiri FETÖ davası ile suçlanıp içeri atıldılar. Bu bağlamda hem partimiz ve hem de genel merkezimiz olarak gazetecilerin ilkeli, doğru ve tarafsız olmalarını önemsiyoruz.” dedi. Yalçın konuşmasında  Türkiye’de gazetecilerin yarınlarda kalemlerini özgür bir biçimde kullanmaları  gerektiğini de vurguladı. 

 

 

 

İlçe başkanlık binasında gerçekleştirilen etkinlikte Celal Yalçın yeni yönetimde yer alan isimleri ve görevlerini de basınla paylaştı. Yalçın: "Ardahan’da daha önce bir ilçede adaylığını koymuş olan Haydar Çağlayan  Esat Mahallesi’nden, Emel Öztürk Atatürk Mahallesi’nden, Baylan Saraçoğlu Mustafa Kemal Mahallesi’nden, divana seçilen Emekli Öğretmen Aşkın Ürkmezer, geçen dönem sayman olan ve ilçe yöneticisi olarak çalışan Erol Coşkun Bilişim Sorumlusu Hüseyin Gültekin İçerenköy Mahallesi, Tülay Uçar Eğitim Sekreteri ve divan üyesi, Hacı Şahingöz ise Aşık Veysel Mahallesi'nden... Arkadaşlarımızla yeni yönetimimizle birlikte güzel işlere imza atacağız." 

 

 

 

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM