AKPARTİ8MART1

 

AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı İsmail Erdem ve AK Parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Gülayşe Durak 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Ataşehir’deki sivil toplum kuruluşlarını, ziyaret etti. Gülayşe Durak ziyaretinde, “Temel haklar ve yükümlülükler bakımından kadına şiddetin artık son bulmasını, erkek ve kadın arasında herhangi bir ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini ifade ediyor; bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

İlçe genelindeki sivil toplum kuruluşlarına 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla ziyaret gerçekleştiren Ak Parti Ataşehir Kadın Kolları  Başkanı Gülayşe Durak ‘’Kadınlar fedakârlık, emek, sevgi ve mücadelenin yegâne temsilcileridir aynı zamanda geleceğimizin şekillenmesinde ki rolleri hayati öneme sahiptir. Kadim medeniyetimizde kadınlarımız gerek aile hayatında gerek vatan müdafaasında; cesareti ve zarafeti bizlere kültür mirası olarak bırakan rol model olmuşlardır.’’ dedi.

 

KADIN-ERKEK AYRIMCILIĞINA VURGU

"İnsanlığın ilk öğretmeni kadınlarımızın  Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Aile ve toplum yapımızın mihenk taşı olan kadınlarımızın, Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ında kadınlar adına yaptığı çalışmalara titizlikle ehemmiyet göstermesi ve bugüne kadar kadınlarımızın toplumsal hayatın içinde etkinlik alanlarının arttırılması ülkemizin güçlü ve aydınlık yarınlara yürüyüşünde büyük önem taşımaktadır. Bu şiarla kadınlarımızın sorunlarının çözümünün de kolektif bir anlayışla olabileceğini her vesilede dile getirmekteyiz. Hayatın her alanında iş hayatında siyasette, eğitimde, kadınlarımızın söz sahibi olmaları sorunları dile getirebilmeleri, çözüm önerileriyle topluma yol gösterici olmaları ve öncü rol üstlenmeleri büyük önem taşımaktadır.’’ şeklinde açıklama yapan Gülayşe Durak, kadınlar günü mesajını şu sözlerle sürdürdü:

 

 

 

 

“Temel haklar ve yükümlülükler bakımından kadına şiddetin artık son bulmasını, erkek ve kadın arasında herhangi bir ayrımcılığa yer olmaması gerektiğini ifade ediyor; bütün kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyoruz.’’

 

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM