cumhuriyet bayramı kutlama1

Cumhuriyet Bayramının 89. Yılı Ataşehir’de coşkuyla ve çeşitli etkinliklerle kutlandı. Son olarak, binlerce Ataşehirlinin katıldığı Cumhuriyet yürüyüşünde büyük bir coşku hakimdi. Atatürk Mahallesi Özgürlük Parkı’ndan, Barbaros Mahallesi Cumhuriyet Alanı’na kadar yürüyen kalabalık havai fişek gösterisinin ardından Candan Erçetin’in muhteşem konseriyle Cumhuriyet coşkusunu doyasıya yaşadı.

Cumhuriyet’imizin 89. yılı kadın, erkek, çocuk, genç, yaşlı binlerce Ataşehirlinin katıldığı törenle kutlandı. Ülke çapında yapılan kutlamalarda bazı sıkıntılar yaşansa da Ataşehir’de yaşanan kutlamalarda herhangi bir sorun yaşanmadı. Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Ataşehir’de binlerce vatandaşın katılımıyla yapıldı. 29 Ekim akşamı 18.00’de başlayacak fener alayından saatler önce, Özgürlük Parkı’nda toplanan Ataşehirliler marşlara, türkülere coşkuyla eşlik ettiler. Yürüyüşe katılanların ellerindeki bayraklar, kırmızı beyaz bir denizi andırıyordu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi Gamze Akkuş İlgezdi kızları Turnam Nehir, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Semih Selimoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları İsmail Kabakçı, Hüseyin Hışman, Sadık Kayhan, İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediye Meclisi Üyeleri Muammer Ayvalı, Seyfettin Yılmaz, CHP Ataşehir İlçe yöneticileri de kortejde yerlerini aldı. Ellerinde bayraklarla halkın coşkusuna katılıp marşlara eşlik eden Battal İlgezdi, Ataşehirlilerle sohbet de etti. HALKI SELAMLADILAR… Özgürlük Parkından yürüyüşe geçen Ataşehirlilere çevre ev ve işyerlerinde bulunanlar da destek verdi. Yürüyüşe Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği de katıldı. Cumhuriyet tırı üzerinde,  Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi GAmze İlgezdi, CHP İstanbul Milletvekili Celal Dinçer ve CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ellerinde bayraklarla halkı selamladılar. Kortej Cumhuriyet Alanı’na ulaştığında coşku da iyice artmıştı…

‘BİZ BURADAYIZ’

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonra Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, eşi ve kızıyla birlikte sahneye çıktı… "Biz buradayız, yasakçılar nerede? Kızım da,  eşim de burada. Cumhuriyet’imizin 89. yılını kutluyoruz, ölene kadar da kutlayacağız" dedi.

İlgezdi, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında şöyle sürdürdü: "Bizler Cumhuriyet çocuklarıyız. Cumhuriyeti kuran Mustafa Kemal Atatürk'ün izindeyiz. Dedelerimizin, babalarımızın kanları ve canlarıyla kurup bize emanet ettiği Cumhuriyeti koruyup yüceltmek ve yaşatmak bizim görevimiz. Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye" Havai fişek gösterisi sonrası sahneye Candan Erçetin çıktı. İki saate yakın sahnede kalan Candan Erçetin, Ataşehirlilerin gönlünü fethetti.