ATAŞEHİRDE KAFE BASKINI ATAŞEHİRDE GÜNDEM 3

 

Ataşehir’de sokağa çıkma kısıtlaması sonrasında bir kafe içerisinde toplanan 33 kişi polis ekipleri tarafından yakalandı. Sokağa çıkma kısıtlaması ve sosyal mesafe kurallarına uymadıkları gerekçesi ile 33 kişiye para cezası işlemi uygulandı. 

 

Gelen ihbarlar üzerine Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir kafe, polis ekipleri tarafından basıldı. Gerçekleşen baskın sonucunda kafe içerisinde çok sayıda insan olduğu görüldü. Polisi gören bazı müşteriler arka kapıdan kaçarak kayıplara karıştı. 

 

Olay saat 00.00 sıralarında Barbaros Mahallesi’nde bulunan bir kafede meydana geldi. İhbar üzerine gelen polis ekipleri, sokağa çıkma kısıtlamalarına rağmen koronavirüs tedbirlerine uymayan ve nargile servisi yapan kafeye baskın düzenledi. Kafe içerisinde bulunan bazı müşteriler, polisin geldiğini görünce arka kapıdan kaçarak kayıplara karıştılar. Kafeden kaçan müşterilerden bazıları sosyal medyada paylaşımda bulundu. Polis ekipleri, kafe içerisinde bulunan 33 kişiye İl Hıfzıssıhha Kanunu gereğince cezai işlem uyguladı. Yasağa göre kapalı olması gereken işletmeye de ayrıca ceza kesileceği öğrenildi. (Kaynak: Demirören Haber Ajansı-DHA)

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM