BELEDİYE SANAT ATAŞEHİRDE GÜNDEM HİMMET KAYA

Ataşehir Belediyesi, Pera Müzesi iş birliğiyle çocuklar için “Çevrimiçi Müze Turu ve Atölye Programı”düzenliyor. Ataşehirli çocuklar için düzenlenecek atölye programı kapsamında sergi dijital ortamda üç boyutlu olarak rehber eşliğinde gezilebilecek.

 

Ataşehir Belediyesi, sanatseverleri Pera Müzesi’nin “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm!”: Popüler Kültürde Bizans adlı sergisiyle buluşturmaya hazırlanıyor.  Çocukların evde kaliteli zaman geçirmesini sağlamak, görsel hafızalarını kullanarak farkındalıklarını geliştirmek amacıyla düzenlenen atölyelerin ilki 15 Aralık Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

 

Program kapsamında ilkokul ve ortaokul kademelerindeki tüm çocuklar, Pera Müzesi’ni hem çevrimiçi dijital ortamda rehber eşliğinde gezme imkânına sahip olacak hem de atölye programına katılarak kendi eserlerini üretebilecek.

 

ÇEVRİMİÇİ ORTAMDA TUR REHBERİ İLE GEZİLECEK

 

15 Aralık Çarşamba günü saat 17.00’de, ilkokul öğrencilerine (7-9 yaş) yönelik yapılacak ilk atölye programında; İstanbul’da Bu Ne Bizantinizm!”: Popüler Kültürde Bizans sergisi çevrimiçi ortamda rehberli tur ile gezilecek.

 

Çocuklar, Bizans sanatı ve güncel sanat hakkında bilgi edinerek, pastel boya ile kazıma tekniği uygulayacak ve popüler kültürden tanıdıkları figürleri yaratacak.

 

ATÖLYE ÇOCUKLARIN YARATICILIKLARINI GELİŞTİRECEK

 

Ortaokul öğrencilerine (10-14) yönelik ikinci atölye, 22 Aralık Çarşamba günü saat 17.00’de “İstanbul’da Bu Ne Bizantinizim!”: Popüler Kültürde Bizans sergisi çevrimiçi turla gezilecek. Turdan sonra “Tiyatro Posteri Tasarımı” isimli atölyede çocuklar yaratıcılıklarını geliştirerek hayallerindeki oyunun posterini tasarlayacak.

 

Atölyeler internet üzerinden yapılacak, ders süresi 30 dakika ve kontenjan 60 kişi ile sınırlı olacak. Zoom  linkleri atölyeden 1 gün önce, telefon numaralarına SMS ile iletilecek.

Çevrimiçi Müze Turu ve Atölye programı etkinliklerine aşağıdaki form linklerini tıklayarak kayıt olabilirsiniz.

 

İletişim; Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültürevi: 0216 577 10 51