29-Ekim-Cumhuriyet-Bayrami-7ab5

 

Ataşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümünü “Cumhuriyet Hepimizin” diyerek çeşitli etkinliklerle kutlayacak. Tüm vatandaşları Ataşehir’deki Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına davet eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Geçtiğimiz yıl Covid-19 salgını nedeniyle meydanlarda, sokaklarda bir arada olamamıştık. Ama bu yıl Atamızın bizlere armağan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı tüm coşkusuyla meydanlarımızda hep birlikte kutlayacağız. 98 yıldır parlayan, milletimizin geleceğini aydınlatan Cumhuriyetimizin ilelebet yaşamasını diliyor, hepimizin Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. ‘Cumhuriyet Hepimizin’ diyerek bayramımızı kol kola, omuz omuza kutlamak için sizleri Cumhuriyet Şölenimize davet ediyorum” şeklinde açıklamada bulundu.

 

 

Ataşehir’de bir hafta boyunca sürecek Cumhuriyet Bayramı coşkusu,  Ataşehirlileri; caz müziğin büyülü dünyasıyla, sinemanın ışığıyla, akordeonun sesleriyle, ünlü sanatçıların vereceği konserlerle ve yan yana marşlarla yürünecek fener alayında buluşturacak.

 

CUMHURİYET COŞKUSU GÜNLERCE DEVAM EDECEK

 

Cumhuriyet Bayramı’nın 98. yıl dönümü coşkusu Ataşehir’in farklı noktalarında bir hafta sürecek etkinliklerle kutlanacak. Cumhuriyet coşkusu; cazın büyülü sesiyle, sinemanın ışığıyla, akordeonun sesleriyle ve ünlü sanatçıların vereceği konserlerle yankılanacak.

 

Ataşehir’deki kutlamalar “Caz ve Sinema Günleri” ile 22-24 Ekim tarihleri arasında başlayacak. Fransız Kültür Merkezi ortaklığıyla gerçekleştirilen etkinlikte, birbirinden yetenekli genç caz müzisyenleri sahne alırken, sinema gösterimi bölümünde ise müzik temalı ve ödüllü Fransız filmleri Ataşehirlilerle buluşacak.

 

Kutlamaların ikinci bölümü ise; Ataşehir Belediyesi, AKORDER, İstanbul Okan Üniversitesi ve Dünya Akordeon Konfederasyonu ortaklığıyla  “Uluslararası İstanbul Akordeon Festivali” 28Ekim-1Kasım tarihleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek. 28 Ekim Cumartesi günü yapılacak gala programıyla başlayacak festivalde sahne alacak solo akordeonistlere, Ataşehir Belediyesi Gençlik Orkestrası da eşlik edecek.

 

RESMİ TÖREN CUMHURİYET MEYDANI’NDA

 

Kutlamalar 28 Ekim Perşembe günü Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenecek resmi törenle devam edecek.

Adım adım 29 Ekim’e yaklaşan Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları, 28 Ekim Perşembe akşamı saat 20.00’de Niyazi Koyuncu ve Moğollar konserleriyle sürecek. Niyazı Koyuncu sevilen şarkılarını Ataşehirliler için söyleyecek. Ardından sahne alacak Cahit Berkay, Taner Öngür, Serhat Ersöz, Emrah Karaca ve Kemal Küçükbakkal’dan oluşan Moğollar grubu da sevilen müzikleriyle Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Ataşehir’de yaşayan vatandaşlara doyasıya yaşatacak.

 

PROGRAMLAR ATAŞEHİR BELEDİYESİ HESAPLARINDAN İZLENEBİLECEK

 

29 Ekim Cuma günü ise; Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, saat 18.30’da Doğu Ataşehir Migros önünden fener alayı yürüyüşüyle başlayacak. Covid-19 nedeniyle geçtiğimiz yıl yapılamayan fener alayı yürüyüşü bu yıl yeniden düzenlenecek. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, fener alayı yürüyüşü boyunca vatandaşlarla birlikte yürüyerek, kutlamalara öncülük edecek. Ataşehir’in tüm cadde ve sokaklarında 29 Ekim Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak marşlar ve şarkılar çalınacak. Program; Ataşehir Belediyesi ve Başkan Battal İlgezdi’nin sosyal medya hesaplarından da izlenebilecek.

 

CUMHURİYET MEYDANI’NDA ZEYNEP BASTIK KONSERİ

 

Ataşehir Belediyesi 29 Ekim coşkusunu muhteşem bir final konseriyle taçlandıracak. Cumhuriyet Meydanı’nda sevilen pop müzik sanatçısı Zeynep Bastık’ın sahne alacağı konserle Cumhuriyet Bayramı kutlamaları son bulacak.