halk-tv-satıldı

 

CHP’nin eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın sahibi olduğu Halk TV,  İngiltere’de yaşayan Türk iş insanı Cafer Mahiroğlu’na satıldı. Satışın ardından kanalın taşınacağına ve gazetecilerle masaya oturulduğuna ilişkin iddialar ortaya atıldı.

  

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı Deniz Baykal’ın kızını başına getirdiği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yaptığı HALK TV’nin satıldığı kesinleşti. Kanal, İngiltere’de yaşayan Türk iş adamı Cafer Mahiroğlu’na satıldı. İddiaya göre; Mahiroğlu bir haftayı aşkın süredir Halk TV’de çalışmalara başladı. Kanalın, önümüzdeki günlerde İstanbul’da başka bir yere taşınacağı ve bu yerin Halkalı, Küçükçekmece ya da Kabataş civarında olacağı da iddia ediliyor.

 

GAZETECİLERE TEKLİFLER, YENİ PROJELER…

 

Kanalın satılmasının ardından yeni projeler için görüşmelere başlandığı belirtildi. Yeni programlar için gazetecilere teklif götürüldüğü ve masaya oturuldu. Kanalda Genel Yayın Yönetmenliği görevinde bulunan Serhan Asker ise görevinden istifa etmiş, yerine de, daha önce Fox TV Ankara Temsilcisi olarak görev yapan Sedat Bozkurt gelmişti.

 

KAYNAK: ODATV

ATAŞEHİR’DE GÜNDEM