171874415_10159100700504481_6730182096014494537_n

Zaman ve mekân fark etmeksizin ülke güvenliği ve rahatlığı için çalışan polislerin her yıl 5-11 Nisan arası kutlanan Polis Haftası vesilesiyle ilçede siyasi isimler polis teşkilatını ziyaret ettiler.

 

Bu yıl 176.’sının kutlandığı Polis Haftası vesilesiyle Ataşehir’in siyasi isimleri emniyet teşkilatını ziyaret ettiler. Ülke güvenliğini ve huzurunu sağlamak için çalışan binlerce polis memurunun önemine vurgu yapılan bugünde CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ataşehir CHP Meclis Üyesi Selami İğrek, Ataşehir İlçe Emniyet Müdürlüğü'nü ve ilçe karakollarını ziyaret ettiler.

 

 

Yapılan ziyaret sonrası sosyal medyadan paylaşım yapan Celal Yalçın şu mesajı paylaştı:"Polis Teşkilatının 176. yılı Kutlu Olsun. Ataşehir’de Bulunan Emniyet Müdürlüğü ve karakollarımızı Ataşehir Belediye Başkan Yardımcımız Orhan Çerkez, Belediye Meclis Üyemiz Selami İgrek ile birlikte gezip, Emniyet Teşkilatı'nın Polis Haftası'nı kutladık." Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez ise,  “Gece gündüz demeden halkımızın huzuru ve güvenliği için hiç durmadan çalışan polis teşkilatımızı polis haftası  sebebiyle Ataşehir CHP ilçe Başkanımız Celal Yalçın ve Meclis Üyemiz Selami İğrek’le birlikte ziyaret ederek kutlamada bulunduk. Bu münasebetle; Tüm emniyet mensuplarımızı takdirle ve sevgiyle selamlıyor, vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm emniyet mensuplarına da, Allah'tan rahmet, halen görev başında bulunan polislerimize de Polis Haftası  vesilesiyle; minnet ve saygılarımı sunuyorum." ifadelerini kullandı. 

 

 

POLİS HAFTASI NEDİR? 

Türk Polis Teşkilatı 10 Nisan 1845’de İstanbul’da kurulmuştur. Bu teşkilat, 1937 tarihli ve 3201 sayılı Emniyet Teşkilat Kanunu'na dayanarak örgütlenen ve 1934 tarihli 2559 sayılı Polis Vazife ve Sâlahiyet Kanunu ile yetkilendirilmiş bir teşkilattır. Türk Polis Teşkilatı, İçişleri Bakanlığı’na bağlı genel müdürlüktür. Bu yapı, merkezde Daire Başkanlıkları iken taşrada ise İl ve İlçe Emniyet Müdürlükleri seklinde örgütlenmiştir. Bu yapı kurulduğu günden bu yana ülke güvenliği, halk huzuru, düzen ve nizam için görev yapmaktadır. Türk Polis Teşkilatı’nda gece gündüz çalışan ve düzen için mücadele eden binlerce, on binlerce polis memuru vardır. Teşkilatın kurulduğu gün olan 10 Nisan ise her yıl Polis Haftası olarak kutlanmaktadır.

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM