eu

İYİ PARTİLİ USTA'DAN "BAŞ SAĞLIĞI MESAJI"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, Osman Öcalan'ın ölümü nedeniyle AK Parti ve TRT'ye hitaben bir baş sağlığı mesaj yayınladı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Erhan Usta, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ın yaşamını yitirmesi üzerine kişisel Twitter hesabından AK Parti ve TRT'ye hitaben bir baş sağlığı mesajı paylaştı. Usta, mesajında "Terörist Osman Öcalan ölmüş. TRT ve Ak Parti camiasına başsağlığı dilerim. Ateşi bol olsun" ifadelerine yer verdi.

Uzun yıllar terör örgütü PKK lider kadrosunda yer alan, örgütün silahlı kanadı ARGK'yi yöneten, örgüt içerisinde Ferhat kod adı ile bilinen Osman Öcalan, ağabeyi Abdullah Öcalan'ın yakalanmasından sonra örgüt içerisinde liderlik kavgasına tutuşmuş, bu kavganın sonucunda yandaşlarıyla birlikte örgütten tasfiye edilmişti. Osman Öcalan, 16 Nisan 2017 Anayasa Değişikliği Referandumunda evet oyu için çağrı yapmış, 23 Haziran 2019 İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yenileme Seçimleri öncesinde TRT Kurdi'ye çıkarak Millet İttifakı'nın adayı Ekrem İmamoğlu'nun aleyhine açıklamalar yaparak, İmamoğlu'na oy verilmemesi için çağrıda bulunmuştu.

Osman Öcalan'ın TRT Kurdi'ye çıkarak İmamoğlu aleyhinde beyanatta bulunması, başta Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve İYİ Parti olmak üzere muhalefetin tepkisini çekerken, AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, bu durumu "Osman Öcalan TRT'ye değil, TRT Kurdi'ye çıktı" sözleriyle savundu.