mskm festival

 

 

Ataşehir Belediyesi'nin bu yıl 5’incisi gerçekleştireceği Klasik Müzik Festivali, değerli sanatçıları, 5 – 18 Şubat tarihleri arasında Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde sanatseverlerle buluşturacak. Festivalin bu yıl ki konukları; Golden Horn Brass, İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı, Adıyaman Filarmoni Quartet, Şirin Pancaroğlu, Viva l’Opera, İstanbul Opera Topluluğu, Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası, Anadolu Quartet olacak. Çocuklara özel hazırlanan bölümde BabyConcerts, söyleşi programı bölümünde ise Serhan Bali olacak. Topluluk, Ataşehir Belediyesi 5. Klasik Müzik Festivali’nde, dinleyenlerini barok dönemden romantik döneme uzanan, aryalar ve ansambllardan oluşan renkli ve doyurucu bir yolculuğa çıkaracak.

 

 

 

Festivalin açılışı 5 Şubat Pazar günü, Türkiye’nin ilk ve en uzun soluklu bakır nefesliler beşlisi olan Golden Horn Brass ile yapılacak. 

6 Şubat Pazartesi günü İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı, “Çağdaş Türk Bestecilerinden Piyano Eşlikli Şarkılar” isimli konseri müzikseverlerle buluşturacak.

10 Şubat Cuma günü Adıyaman Filarmoni Quartet konseriyle ile devam edecek. 

11 Şubat Cumartesi günü ülkemizin ve dünyanın önemli arpistlerinden olan Şirin Pancaroğlu “Türk Arpı” başlıklı konser programıyla dinleyenlerle buluşurken, konser programı öncesinde arp enstrümanı ile ilgili merak edilenleri bir söyleşi programıyla sunacak.

 

12 Şubat Pazar günü festivalde geleneksel hale gelen “Genç Yetenkler” bölümünde “Operalardan Seçmeler” programıyla Viva l’Opera Topluluğu sahne alırken, Festivalin bu yıl ki “Çocuklara Özel” bölümünde ise 12 Şubat Pazar günü saat 12.00’de BabyConcerts “Amerika’dan Avrupa’ya Yolculuk” başlıklı gösteri programları ile 4 yaş üzeri çocukları bir klasik müzik yolculuğuna çıkaracaklar.

14 Şubat Salı günü  ise Ataşehir Belediyesi Gençlik Senfoni Orkestrası festival için hazırladığı özel programları ile sanatseverlerle bir araya gelecek. 

Festivalin  son iki gününde ise 17 Şubat Cuma günü Anadolu Quartet sahne alırken, 18 Şubat Cumartesi günü saat 14.30’da Serhan Bali Beethoven’den 19. Yüzyıl Sonuna Uzanan Müzik Tarihinde “Romantik Dönem”i anlatacak. Bali, aynı zamanda yeni kitabı “Beethoven: Erken Dönem”e de değinerek imza günü gerçekleştirecek.

Festival, 18 Şubat’ta İstanbul Opera Topluluğu’nun vereceği konser ile son bulacak. 

 

 

FESTİVAL PROGRAMI

KONSER

Golden Horn Brass

Tarih: 5 Şubat Pazar – 20.00

 

İstanbul Okan Üniversitesi Konservatuvarı 

“Çağdaş Türk Bestecilerinden Piyano Eşlikli Şarkılar”

Tarih: 6 Şubat Pazartesi – 20.00

 

Adıyaman Filarmoni Quartet

Tarih: 10 Şubat Cuma – 20.00

Şirin Pancaroğlu “Türk Arpı”

Tarih: 11 Şubat Cumartesi – 20.00

 

Viva l’Opera!

“Operalardan Seçmeler”

Tarih: 12 Şubat Pazar – 20.00

 

Çocuklara Özel

Konser

BabyConcerts

“Amerika’dan Avrupa’ya Yolculuk”

Yaş Sınırı: 4+

Tarih: 12 Şubat Pazar – 12.00