MHP ATAŞEHİR ATAŞEHİRDE GÜNDEM

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) ''Adım Adım 2023 İl İl Anadolu'' hareketi altında MHP milletvekillerinin de katıldığı basın toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda gündem konuları değerlendirilirken asgari ücret gündemin ilk sıralarında yer aldı. Erken seçim sorularına ise MHP'nin cevapı kesin ve netti: "Türkiye için erken seçim söz konusu değildir."

 

 MHP "Adım Adım 2023 İl İl Anadolu" hareketi için Yedpa Ticarete Merkezi'nde basınla bir araya geldi. Toplantıya MHP İstanbul Milletvekili Bülent Karataş, MHP Kayseri Miletvekili Baki Ersoy, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel, teşkilat başkanları ve üyeleri katıldı. Basın açıklaması öncesi uzun süren kulis toplantısının ardından açıklamalarda bulunan Baki Ersoy ve Sadun Bizel, son dönemde artan döviz kuruna bağlı olarak piyasada fiyatların yükselmesiyle  vatandaşın gözünün asgari ücrette olduğu sorusuna  asgari ücretin geçen her yıla göre yüklü miktarda zam yapılacağını ifade ettiler. Türkiye'nin erken seçime girip girmeyeceği konusuna da değinen Ersoy, ''Türkiye için erken seçim söz konusu değildir. Seçim Haziran 2023 tarihinde yapılacaktır. Erken seçime gerekte yoktur.'' ifadelerine yer verdi.

 

ARTAN FİYATLARA YASA GÖNDERMESİ 

 

Enflasyonun giderek tırmandığı, market ve çeşitli gıda satışı yapan esnafların fiyat arttırımına gitmesi üzerine düşen alım gücü için ise Ersoy, "Bununla ilgili yasa zaten var. Denetimler de yapılıyor. Fahiş fiyatların önüne geçiyoruz.'' şeklinde açıklama yaptı.

Basının sorularınınn ardından MHP'deki hareketlilik ilerleyen günlerde de devam edeceği bilgisi paylaşıldı.