PANDEMİ DOLAYISIYLA ZOR GEÇEN BİR LİG ATAŞEHİRDE GÜNDEM 4

 

Birçok sektörde olduğu gibi sporda da pandeminin etkileri görülüyor. Türkiye Futbol Federasyonu’nun vermiş olduğu karar ile Turkcell Kadınlar Futbol Ligi, Antalya’da 17 Nisan tarihinde başladı. Her ne kadar önlemler alınsa da, pandemi ortamında oyunlarda yarattığı psikolojik zorluk derecesini es geçemeyiz. Lig içerisinde yer alan Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı’da bu zorluklardan muzdarip. Pandeminin getirdiği problemlere değinen Teknik Direktör Taner Öner, kadın futbolcuların istenilen şekilde hazırlanamadıklarını ve bazılarının ise Covid-19 testlerinin pozitif çıktığını ifade etti. 

Turkcell Kadınlar Futbol Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF)’nin aldığı karar doğrultusunda 17 Nisan tarihinde Antalya’da oynanmaya başlandı. İlk rakibi 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Kulübü ile berabere kalan Ataşehir Belediyespor Takımı’nın teknik direktörü Taner Öner maç sonrasında “Antalya’da Turkcell Kadınlar 1. Ligi müsabakasında 90+4’te yediğimiz golle 1-1 berabere kaldık. Verilmeyen penaltılarımız  ve direkten dönen topumuzda futbolun cilveleri… Bu skorda nazarımız olsun.” açıklamasında bulunmuştu. 

PANDEMİ DOLAYISIYLA MAÇLAR ANTALYA’DA 

Dün gerçekleşen Adana İdmanyurduspor ile karşılaşan Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı, 1 puanı tablosuna yazdırdı. Pandemi koşullarında gerçekleşen lig ile açıklama yapan Teknik Direktör Öner, yazılı açıklamada bulundu. 

“PSİKOLOJİK ORTAM HİÇ İYİ DEĞİL” 

Ataşehir Belediyespor Teknik Direktörü Taner Öner’in  açıklaması şu şekildedir: 

“Covid-19 tedavisi gören Bensu ve dizindeki sakatlıktan dolayı Sultan İstanbul’da kaldı. Kadromuzda olamadılar. 

Antalya’ya gelirken yaptırdığımız Covid-19 testlerinde yeni kalecimiz Şeyma ve sol açığımız Merve’nin de testleri pozitif çıktığı için, 10 günlük karantinaları devam ediyor. Biz tek kaleciyle maçlarımızı oynuyoruz. Bugün mücadelede sporculara, maçların başlama tarihi haberi geç verilince, çok kısa zamanda ve virüs yüzünden kapalı olan tesisler yüzünden de istediğimiz gibi hazırlanamadık. Buna rağmen 2 aydır hazırlık yaparak karşımıza çıkan 1207 Antalyaspor Kadın Futbol Takımı ile berabere kaldık. Bugün de Adana İdmanyurdu Spor Kadın Futbol Takımı ile 1-1 berabere kaldık. Maçta sporcularımızın ortaya koyduğu hırs dolu performans ve emekleri için, hepsine teşekkür ediyorum. 

Vücutlar hazır olmadığı için, takımlardaki sporcuların  çoğunun ya adalesi yırtıldı, dizi döndü ya da bileği çatladı, kolu kırıldı… Kontrolsüz sertlikten dolayı bugün gerçekleşen maçta Fatoşumuzun başına geldiği gibi burnu kırıldı. Hakemler yüzünden her takım isyan ediyor. Hatta Samsun bugün oynadığı maçın ilk yarısında bu hakemler bu turnuvayı bitiremez diyerek sahadan çekildi. Biz de yediğimiz golün faul olması dolayısıyla ve sporcumuzun yerde yatarken haliyle oyunu devam ettirdiler. Bu da 75’ci dakikada gol yememize sebep oldu. Covid-19 tehlikesi yüzünden odalardan bile çıkmadan maçları bekliyoruz ve psikolojik ortam hiç iyi değil. Çünkü otelde testleri pozitif çıkan birkaç kişi var. Bütün bunlara rağmen; Hakkari’yle 23  Nisan’da grup final maçı olacak. Ataşehir halkına bir bayram hediyesi verip, finallere yükselmek için mücadeleye devam edeceğiz.” 

  ATAŞEHİR'DE GÜNDEM