SENSORMATİC, AR-GE MERKEZİ OLDU

Türkiye'nin lider elektronik güvenlik ve iş zekâsı entegratörlerinden Sensormatic’in, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın araştırma, geliştirme ve tasarım faaliyetlerini desteklemek üzere yürüttüğü programa yaptığı başvuru kabul edildi. Sensormatic artık resmi bir AR-GE Merkezi statüsü kazandı.

 

 

Müşteri ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda geliştirdiği yenilikçi çözümlerle katma değerli hizmet sunan ve rekabette farklılaşan Sensormatic, 2016 yılından bu yana hız kazanan araştırma geliştirme çalışmalarını Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilen AR-GE Merkezi statüsü ile belgelendirdi. Sensormatic Güvenlik Hizmetleri COO’su Asım Akın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, almaya hak kazandıkları AR-GE Merkezi Belgesi sayesinde artık daha rekabetçi ve katma değeri yüksek çözümler üreten bir şirkete dönüşeceklerini söyledi. Geliştirecekleri yeni güvenlik ve iş zekâsı çözümleri ile dünyanın daha güvenli hale gelmesi için daha çok katkı sağlayacaklarını belirten Akın, “Müşterilerimizin akıllı önleyici güvenlik çözüm ortağı olma hedefimize bir adım daha yaklaştık” diye konuştu.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın öngördüğü şartları karşılayarak AR-GE Merkezi Belgesi aldıklarını vurgulayan Akın, “Genel eğilimin aksine biz ticarileşmiş 4 AR-GE projemizle başvuru yaptık ve bakanlıktan kabul alan iki firma arasında yer alma başarısını gösterdik” dedi.

 

“AR-GE’DE DE LİDERLİĞİ BIRAKMAYACAĞIZ”

 

2016 yılından bu yana 170 farklı müşteri için 300’ün üzerinde yazılım ve donanım geliştirme projesini hayata geçirdiklerinin altını çizen Akın, sözlerine şöyle devam etti: “Kazandığımız yeni resmi AR-GE statüsü sayesinde üniversitelerle de iş birliği yaparak faaliyetlerimizi genişleteceğiz. Sunacağımız yenilikçi çözümlerle sektördeki lider konumumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz. İnsan odaklı, gelişmiş teknolojik altyapıya sahip, ihtiyaca özel kurgulanabilen, sürdürülebilir çözümlerimize yenilerini ekleyecek, rekabet gücümüzü artıracak ve müşterilerimize sunduğumuz faydayı artıracağız. İnovasyon tutkumuz ile müşterilerimizin farklı bir dünya görmesini sağlayacağız. Bu güzel gelişme ile güçlenen ailemizin önünde yeni bir kulvar bulunuyor ve sorumluluklarımız artıyor. Bu alanda da lider olmayı hedefliyoruz.”

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM