ÜSKÜDAR ÜNİVERSİTESİ SENATOSU’NDAN ÖĞRENCİLERE AŞI TAVSİYESİ

Yurt genelinde hız kazanan aşılama programı ile birlikte Covid-19 ile mücadelede önemli mesafeler katedilirken, Üsküdar Üniversitesi Senatosu da öğrencilere bir tavsiye mektubu göndererek aşı olmaları yönünde çağrıda bulundu.

 

 

Üsküdar Üniversitesi Senatosu’nun aldığı karar doğrultusunda dijital ve sosyal medya mecralarından paylaşılan mektupta “aşı koruyucudur” vurgusu yapılırken, 2021-2022 Akademik Yılı öncesinde tüm öğrencilere aşılama programına katılma çağrısında bulunuldu.

 

Öğrencilere yapılan çağrıda; “Biliyoruz ki en sıkıntılı günleri geride bıraktık. Kademeli olarak gevşetilen kısıtlamalarımızla beraber ve aşılama programımızla artık umutla ileriye bakıp eski günlerimize doğru ilerliyoruz. Sizleri çok özledik. Koridorlarda, dersliklerde, laboratuvarlarda, bahçe ve teraslarımızda, yemekhanelerimizde bir arada olacağımız günleri heyecanla bekliyoruz. Yine eskisi gibi hocalarınızla ve arkadaşlarınızla birlikte üniversiteli olmanın tadını çıkaracağınız günler ancak hali hazırda devam eden aşılama programına riayet edilmesiyle mümkün görünüyor. Bu süreçte sizlerin de Sağlık Bakanlığımızın çağrılarına uyarak hem kendinizi ve sevdiklerinizi hem de çevrenizdeki diğer insanları koruyabilmeniz amacıyla aşı olmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Eğer hala aşı olmadıysanız lütfen size sunulan aşı imkânlarını değerlendirin. Unutmayın: #Aşıkoruyucudur.”