0c96ff85-97e8-4951-ac2d-14ae68f55dee

 

Ataşehir Malatyalılar İl Derneği (ATAMAD) yeni yönetimiyle ilçedeki siyasi partileri ziyaret etti. Derneğin Başkanı Necati Bozkurt başkanlığında gerçekleşen ziyarette yeni yönetim tam kadro katılım sağladı. ATAMAD, ilçe başkanlarına Malatya’nın yöresel lezzetlerinden kayısı tabağı ikramında da bulundu.

 

Ataşehir STK’ları arasında yer alan Malatyalılar İl Derneği, Dernek Başkanı Necati Bozkurt başkanlığında yeni yönetimiyle siyasi partileri ziyaret etti. Gerçekleşen ziyarette yaklaşan projelerini siyasi partilerle paylaşan ATAMAD, siyasilerden tam destek aldı.

 

 

 

 Derneğin ziyaretleri arasında DEVA Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Barış Yılmazkaya, AK Parti Ataşehir İlçe Başkanı Burak Çiftçi, İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın, Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Metin Bayraktar, Yeniden Refah Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Bülent Tüylü, HDP Ataşehir Eş Başkanları Zaid Bingöl ve Nahide Yılmaz, MHP Ataşehir İlçe Başkanı Sadun Bizel yer aldı. 

 

Yapılan nezaket ziyaretinde daha çok STK’ların önemi üzerine duruldu. Dernek Başkanı Necati Bozkurt,  STK'ların topluluk ve toplumun talep ve beklentilerinin yerine getirilmesinde, demokratik sürecin etkili işlemesinde, farklı insanların bir araya gelerek ortak bir amaca hizmet etmesinde önemli rol oynayan kurumlar olduğunu belirtirken, kurumsallaşan STK’ların özellikle Ataşehir’de taşıdığı önemi vurguladı. Anadolu’nun birçok şehrinden vatandaşın yaşadığı Ataşehir’de her memleketin ayrı bir renk olduğu vurgulayan Bozkurt, STK’ların bu renkler arasındaki birliği güçlü kıldığını da ifade etti.

 

 

Gün boyunca devam eden ziyaretlerde Ataşehir Malatyalılar Derneği tarafından ilçe başkanlarına Malatya’nın meşhur kayısı tabağı ikram edildi.