saadet2

31 Mart 2024 yerel seçimlerine kısa bir süre kala Ataşehir’de adaylar ve siyasi partilerin yaptığı çalışmalar hız kazandı. Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Metin Bayraktar da yerel seçimler öncesi merak edilen soruları cevaplandırdı. Ataşehir’de Gündem Gazetesi’nin sahibi Himmet Kaya’ya konuk olan Bayraktar, “Ataşehir’de bütün mahallelerde varız. Ataşehir’in sorunlarını çözme adına kadın kollarımızla, gençlik kollarımızla seçime hazırız. Seçime aday çıkararak gireceğiz.” dedi.

 

2024 yılında yapılacak yerel seçimler öncesi siyasette sıcak günler yaşanıyor. Türkiye’nin tüm illerinde ve ilçelerinde olduğu gibi Ataşehir’de de siyasi partilerin faaliyetleri son hızla devam ediyor. Ataşehir’de kilit partilerden birisi olarak görülen Saadet Partisi’nin seçim hedefleri ve hazırlık süreciyle ilgili merak edilenleri Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Metin Bayraktar anlattı.

 

Ataşehir’de Gündem Gazetesi’nin sahibi Himmet Kaya’nın canlı yayınına katılan Bayraktar seçime hazır olduklarının mesajını verdi.

 

Bayraktar, Saadet Partisi Ataşehir ilçe teşkilatının yerel seçimlere yaptığı hazırlıklarla ilgili sorulan soruya şu şekilde yanıt verdi:

 

“İnsanlara faydalı olacak, insanların yaşama kalitesini daha yükseğe çıkarmak için bu siyaseti yapmaya çalışıyoruz. Ataşehir’de Saadet Partisi’ne büyük bir teveccüh var. Şu anda 4-5 tane aday adayımız var. 70-80’e kadar meclis üyesi aday adaylıklarımız var. İstişareler sonucunda, hizmetini en iyi şekilde yapacak arkadaşlarımızı inşallah Ataşehir Belediye Meclis Üyesi, inşallah Ataşehir Belediye Başkanı olarak görmek istiyoruz. Bunla ilgili de halkımızdan destek istiyoruz.” 

 

ATAŞEHİR’DE ZITLAŞMA OLDUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ

 

Ataşehir’de zıtlaşma olduğuna dikkat çeken Bayraktar, “Saadet Partisi olarak Belediye Başkanlığını aldığımız zaman herkesin başkanı olacağız. Belediye başkanının partisi olmaz. Belediye başkanı eğer hizmet yapmak için bu göreve talipse buyursun yapsın, bunu yapana da her zaman saygımız vardır.” açıklamasında bulundu. 

 

“ATAŞEHİR’İN SORUNLARINI ÇÖZECEK BİR ADAY AÇIKLAYACAĞIZ”

 

Partisinin meclise üye sokacak kadar iddialı olduğuna dikkat çeken Bayraktar, “Ataşehir’in sorunlarını çözecek bir başkan adayını açıklayacağız. Altı boş, realiteden uzak hiçbir projenin içinde olmayız. Ataşehir’in kronikleşmiş sorunları var. Yerelde de çözülemeyecek sorunları var ve ilçenin handikabı var. Şu anda Ataşehir’de AK Parti’nin mecliste üstünlüğü çok. CHP’nin ise belediye başkanı var. Yapılacak işler de millet menfaatine olmuyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’yi tanırım, insanlara özverili bir şekilde yardım ettiğini gözlerimle gördüm. Biz ne kimsenin payandası oluruz, ne de kimsenin dediğini uygulayacak bir teşkilatın mensubu oluruz. Doğru neyse onu söyleriz. Seçim çalışmalarında İlgezdi’yle çalıştık. Ancak bazı konular büyükşehirde çözülmeyince, çoğunluk AK Parti’de olunca bunun sıkıntısını halkımız çekiyor.” sözlerini kullandı. 

 

İTTİFAK YAPACAKLAR MI? 

 

Partisinin yerel seçimlerde hem ilçede hem Türkiye genelinde ittifak yapıp yapmayacağı sorusunu cevaplandıran Saadet Partisi Ataşehir İlçe Başkanı Metin Bayraktar şunları söyledi: 

 

“Genel merkezle ara ara görüşmelerimiz oluyor. Ataşehir genelinde bütün partilerle görüşüyoruz. Saadet Partisi’nin kırmızı çizgileri var. Bunu geçmeyecek şekilde bütün  partilerle görüşebiliriz, bütün partilere aynı uzaklıktayız. Hiçbir zaman için siyasete duygusal bakmam. Eğer ki bir hizmet olacaksa, eğer ki Ataşehirli hemşerilerimiz kazanacaksa biz her türlü projede yer alırız.” 

 

Saadet Partisinin son zamanlarda dikkat çeken seçim çalışmaları ile ilgili soruyu cevaplandıran Bayraktar; “Milli görüşcülüğün tek adresi olan Saadet Partililer yarın seçim olsa ertesi gün aynı çalışmayı yapar. Bizim mottomuz, hayra motor, şerre fren olmaktır. Bizim teşkilat gücümüz hem Ataşehir’de hem de Türkiye’de biliniyor. Biz Ataşehir’de hem meclis üyeliğini hem de belediye başkanlığını alacak şekilde o çalışmayı yaptıktan sonra şunu biliriz, Rabbim isterse her şey olur.” dedi. 

 

SAADET PARTİSİ ATAŞEHİR’DE KİMİ ADAY ÇIKARACAK? 

 

Saadet Partisi’nin aday belirleme aşamasında hangi kriterleri dikkate alacağı konusunda önemli açıklamalar yapan Bayraktar, “Bu seçimde özellikle hanımlarımızı ve engelli kardeşlerimizi öne çıkaracağız. Hanımlarımızın ve engelli kardeşlerimizin değeri bu ülkede biliniyor gözüküyor ama bilinmiyor. Devlet tarafından gerekli özveri gösterilmiyor. Ataşehir’de belediye meclis üyelerimizi bölge bazında çıkaracağız. Görevlendirdiğimiz meclis üyesi adayları mahallelerin sorunlarını sunacak ve istişareyle sorunların çözümü hakkında konuşacağız. Meclis üyelerini liyakate göre belirleyeceğiz. Kim liyakat sahibiyse, kim o işin hakkından gelecekse meclis üyelerimizi o kriterlere göre açıklayacağız.” sözlerini kullandı. 

 

Necmettin Erbakan’ın geçmişte söylediği “Milli Görüş’ün tek adresi Saadet Partisidir.” sözüne atıfta bulunan Bayraktar, “Başka birisi de Milli Görüşçüyüm diyorsa o palyaçodur.” dedi.

 

Ataşehir’in sorunlarının öncelikli olduğuna vurgu yapan Metin Bayraktar, “Çoğu ilçelerde ilçe başkanları belediye başkan aday olmak için büyük çaba sarf ederler. Bizim istediğimiz ise hizmet. Biz buradayız ve kadrolarımız hazır. Eskiden Saadet Partisi’ne oy vereyim ama oyum boşa gider derlerdi. Şu anda bizim Meclis’te grubumuz var, komisyonlarda milletvekillerimiz var. Vekillerimiz kimseden emir almadan doğru neyse onu haykırarak söylüyorlar. Biz Ataşehir’de bütün mahallelerde ve çalışmalarda varız. Ataşehir’in sorunlarını çözme adına seçime hazırız ve aday çıkararak gireceğiz. Bazı çevreler ‘onlar zayıftır’ diyebilirler. Bize oy verin, mahcup olmayacaksınız. Nasıl ki İBB’yi 1994 yılında Refah Partisi zamanında aldık. Şu anda özellikle Ataşehir’de bu ruh var.” açıklamasında bulundu.

 

Aday adaylarını önümüzdeki günlerde basına tanıtacaklarını belirten Bayraktar, Ataşehir’de yaşayan vatandaşlara şöyle seslendi: 

 

“Sevgili Ataşehirli hemşerilerimiz. Biz 50 yıllık bir siyasi hareketiz. Milli Görüş hareketiyiz, hayra motor, şerre fren olmak için bu kutlu yola çıktık. Elimizden geldiği kadar sizin hizmetinizde, sizin eksiklerinizi ve mağduriyetinizi gidermek için bu siyaseti yapıyoruz. Ataşehir’in anahtarını Saadet Partisine teslim edin, hiç pişman olmayacaksınız. Dün farklı konuşanlar bugün farklı konuşuyor. Dün siyah olanlar bugün beyaz olabiliyor. Ancak biz 50 sene önce hangi sözü söylediysek bugün de aynı sözü söylüyoruz. Desteklerinizi bekliyoruz.”