Ekrem İmamoğlu Dilek İmamoğlu 5 Mart 2021

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 8 Mart’ta, kadın hakları konusundaki hassasiyetini temsil eden 2 etkinlik düzenleyecek.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü ve bir gün öncesinde düzenlenmesi planlanan etkinliklere Başkan Ekrem İmamoğlu, eşi Dilek İmamoğlu ile öncülük edecek.

 

‘’YEREL EŞİTLİK EYLEM PLANI’’ AÇIKLANACAK

 

Ekrem İmamoğlu, 7 Mart Pazar günü Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşmesi beklenen  ilk programda, Yerel Eşitlik Eylem Planı’nın ayrıntılarını açıklayacak.

 

İmamoğlu, belediyenin eşitlik alanına yön verecek söz konusu yol haritasını; akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşlarının, meslek odaları ile sendikaların katılacağı tanıtım programında duyuracak.

 

HER FİDAN BİR KADIN

 

İkinci etkinlik ise 8 Mart’ta Büyükçekmece’de gerçekleştirilecek. Kadın mücadelesine kalıcı bir simge olması adına 15 bin 314 fidan toprakla buluşturulacak. Oluşturulacak 8 Mart Hatıra Ormanı’nın ilk ağaçları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu tarafından dikilecek.

 

OSMANLI VE CUMHURİYET İSTANBUL’UNDA KADIN

 

Öte yandan bu etkinlikte Osmanlı İstanbul’unda Kadın ve Cumhuriyet İstanbul’unda Kadın eserleri, kentin kültür hazinesine kazandırılacak.Oluşturulacak bu ilk ormanı, on binlerce fidanın geleceğe umut olacağı yeni ormanların  takip etmesi bekleniyor.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM