AKAGİM 2 MART

 

Ataşehir Belediyesi Kadın Girişimcilik Merkezi (AKAGİM) girişimciler için yarışma düzenleyerek hayalleri gerçeğe dönüştürüyor.

Ataşehir Belediyesi'nin düzenlediği yarışmaya yenilikçi, gerçekleştirilebilir ve ticari değere sahip iş fikirlerinin yarışacağı “Proje Pazarı”na aralarından en az birinin kadın olduğu minimum iki kişilik ekipler katılabiliyor.Bireysel başvuruların kabul edilmediği yarışmaya katılacakların herhangi bir şirketin ortaklık yapısı içinde bulunmamaları ve 18 yaşını bitirmiş olmaları gerekiyor.

 

 

Son başvuru tarihi 7 Mart'ta gerçekleşecek olan AKAGİM "İş Fikri Yarışması" ile ilgili bilgiler şöyle sıralanıyor:

 

*Her takımın sadece bir iş fikriyle katılabileceği yarışmada, birden fazla iş fikriyle başvuru yapan takımların sadece bir projesi ön değerlendirmeden geçirilecek.

*Değerlendirme sonucu kabul edilecek ekiplerin eğitim ve kuluçka faaliyetlerine katılmalarında devam şartı aranıyor.

*Proje Pazarı iş fikri yarışmasında; en yüksek puanı alan ilk 3 ekibe, sırasıyla 7.500 TL, 5.000TL ve 2.500 TL para ödülünün yanı sıra AKAGİM ortak ofise ön jürisiz kabul hakkı ve 12 ay boyunca AKAGİM hizmetleri desteği sağlanacaktır. 12 ay boyunca da mentor desteği veriliyor.

*COVID-19 pandemisi nedeniyle ön değerlendirme aşamasında seçilen takımlara “Girişimcilik Kampı” eğitimleri internet üzerinden çevrimiçi olarak verilecektir.

*Girişimcilik Kampında adaylara; iş fikri geliştirme, detaylı planlama, şirket kuruluş ve işletme sürecinde hukuki, resmi, finansal süreci yürütme konularında eğitimler verilecektir.

*Kamptaki eğitim içeriğinde ise; 40 saat Girişimcilik Eğitimi, 20 saat Bilgilendirme Semineri, 40 saat İş Geliştirme Mentorluğu, 8 saat Etkili Sunum Teknikleri Eğitimi, 20 saat Sunum Mentorluğu, 4 gün İş Planı Atölyesi ve 2 gün de Sunum Atölyesi yer almaktadır.

*9 haftalık “Girişimcilik Kampı” eğitimi sonrasında yenilikçi iş fikirleri sahipleri ödüllerini almaya hak kazanacaktır.

başvuru linki: https://docs.google.com/forms/d/1Nvd0Hv9pzn3Kdhahi268aO0VjcpzIGBMPjDdQvi0Fps/viewform?edit_requested=true

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM