jtfukuk

 

Koronavirüs salgınının son günlerde artış göstermesi üzerine Bakan Süleyman Soylu’nun talimatıyla tüm ülkede denetimler sıklaştı. Sıkı denetim kapsamında Ataşehir Kaymakamlığı’nın koordinasyonunda; Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş ilçede var olan denetimleri yoğunlaştırdıklarını belirtti. Denetim esnasında sık sık mesafe kurallarını hatırlatan Ertaş, “Maske, mesafe, hijyen anlayışını prensip haline getirmemiz gerekiyor” ifadesini kullandı.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun, "Sağlık İçin Hepimiz İçin" sloganıyla gerçekleştirilen Koronavirüs tedbirlerine yönelik sıkı denetim ilanı Ataşehir’de etkisini gösterdi.

 

 

Ataşehir Kaymakamı İsmail Hakkı Ertaş'ın Bakan Soylu’nun sıkı denetim talimatıyla denetimlerini sıklaştırdığı Ataşehir’de bugünkü adresi Palladium AVM oldu. Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan,  Zabıta Müdür V. Haydar Kaya, İlçe Sağlık Müdürü V. Celalettin Tarım ile İlçe Tarım ve Orman Müdür V. Hamza Atalay'ın da eşlik ettiği denetim çalışmasında  İsmail Hakkı Ertaş, öncelikle taksicileri denetleyerek alınan önlemler üzerine konuştu. Alınan önlemler doğrultusunda taksicilere teşekkür eden İsmail Hakkı Ertaş, “ Vatandaşları uyarmamız gerekiyor.” dedi. Ertaş:  “Bugünkü uygulamamızdaki sloganımız  ‘sağlık için hepimiz için’ mottasıdır.” açıklamasını yaptı.

 

 

Ertaş konuşmasına şöyle devam etti: “Şu anda bütün ekiplerimiz Ataşehir’e dağılmış durumda 36 ekibimiz ve 95 personelimiz kafelerde, restoranlarda, parklarda, bahçelerde, avmlerde, camilerde, spor salonlarında sağlığımız için denetleme yapıyorlar.  Aynı zamanda da farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz bakanımızın talimatıyla. Ben herkesin kurallara uymasını istiyorum.”

 

Ertaş’ın konuşmasının ardından çeşitli kafe ve restoranlar gezilerek  sosyal mesafe kuralları ve hijyen önlemleri incelendi.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM