DSC_3773

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ataşehir’de gün boyunca coşkuyla kutlanmaya devam ediyor. Sabahın ilk saatlerinde Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Derneği’nin kortej yürüyüşüyle başlayan kutlamalar Cumhuriyet Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla devam etti. Törene katılan gençlerin coşkusu meydanı doldurdu. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Bundan tam 103 yıl önce ülkemizi bağımsızlığa kavuşturacak meşaleyi Samsun'da yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve milli mücadele kahramanlarımızı minnetle anıyorum.Cumhuriyetimizin yılmaz bekçisi olmaya devam edeceğiz. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kutlu olsun.” mesajını verdi.

 

 

 

Fikirde yeniliği ve gençliği ifade eden Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biri olan Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Ataşehir’de coşkuyla kutlanıyor. Sabahın ilk saatlerinde başlayan gençlik yürüyüşü, Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleşen çelenk töreni ve konserlerle devam edecek bayram coşkusu ilçede renkli görüntülere ev sahipliği yapıyor. 

 

 

 

KUTLAMALAR GÜN BOYU DEVAM EDECEK

 

Cumhuriyet Meydanı’nda sabah saatlerinde gerçekleşen törene Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Celal Yalçın ve ilçe yönetimi,  CHP Ataşehir Kadın Kolu Başkanı Seval Düzenli ve kadın kolu yönetim kadrosu,  Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları, Meclis 1. Başkan Vekili Kudret Aslan, STK temsilcileri ve üyeleri, muhtarlar, gaziler, gençler ve birçok Ataşehirli tören alanını doldurdu.

 

 

 

 

SELDA BAĞCAN SAHNE ALACAK

 

 Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan tören çelenk sunumlarıyla devam etti. Aynı zamanda Ataşehir Amatör Spor Kulüpleri Birliği Derneği’nin üyeleri arasında yer alan işitme engelli okulunun öğrencileri İstiklal Marşı’na işaret diliyle eşlik ettiler. Coşkulu anların yaşandığı törende gençler sık sık marşlar söyleyerek günün anlam ve önemine istinaden Atatürk Anıtı’nın önünde fotoğraf çekildiler.

 

 

Çelenk sunumunun ardından ilçede devam edecek olan kutlamalarda Selda Bağcan sahne alacak.

 

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında devam edecek program şöyle sırlanıyor:

 

- Ataşehir Cumhuriyet Parkı’nda saat 15.00’de alternatif sahnede başlayacak festivalde; Çamlık Gen Koleji Orkestrası, Adıgüzel Güzel Sanatlar Pop Orkestrası, Aydın Doğan Güzel Sanatlar Lisesi “Efor” Pop Rock Grubu ve Fenerbahçe Üniversitesi Müzik Kulübü canlı performanslarını sergileyecek.

 

- Ana sahnede ise konserler saat 18.00’de başlayacak.  İlk olarak Kardeş Belediye Monheim’den gelecek olan “Reise Gruppe Hans” sahne alacak. Ardından funk, rock ve elektronik türleri etnik tınılarla sentezleyen “Dengi Dengine” dinleyicilerle buluşacak.

 

- İlerleyen saatlerde ise “Yekte, Ayva Çiçek Açmış, Ölem Ben, İkimiz Bir Fidanın” gibi klasiklere yaptığı coverlarla tanınan Hey Douglas, vurmalı ve üflemeli enstrümanlar eşliğinde canlı performansıyla, 19 Mayıs coşkusunu yaşamak isteyenlerle buluşacak.

 

19 Mayıs coşkusu Ataşehir’de muhteşem bir final konseriyle taçlanacak. Tüm dünyada çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan, yaşayan bir efsane Selda Bağcan, şarkılarını hayranlarıyla birlikte söyleyecek.