4522847d-bf34-41fb-9c9a-aae10b2322a3

 

 

ATAŞEHİR’DE PARKLAR OKULLAR İBADETHANELER TEMİZLENİYOR

 

Ataşehir Belediyesi ilçe genelinde yıllardır devam ettirdiği dezenfekte çalışmalarına yoğunluk vererek koronavirsü etkisinden vatandaşların zarar görmemesini sağlamak için çalışıyor.

 

Ülkemizde bir kişide görülen virüsün etkisinin ilçe genelinde  sirayet etmemesi için parklar, okullar, ibadethaneler Sağlık Bakanlığı'ndan onaylı  dezenfektanlarla temizleniyor.

 

 EKREM KÖSE: "KRİTİK BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ"

 

 

Konuyla ilgili olarak incelemede bulunan Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Ekrem Köse, “Her on beş günde bir zaten camilerimizi, okullarımızı bizler ilaçlayıp, her türlü  dezenfektelerini yapıyoruz. Bizde de ilk koronavirsü vakası görüldü. Kritik bir dönemden geçiyoruz. Bundan sonra  on beş günde bir tekrarladığımız ilaçlamaları daha az aralıklarla yapacağız.” ifadelerini kullanarak koronavirüs için alınan önlemlerin bilgisini paylaştı. 

 

NECATİ BOZKURT: "KULLANDIĞIMIZ İLAÇLAR BÜTÜN BAKTERİYAL VE VİRAL HASTALIKLARA KARŞI ETKİLİDİR"

 

 

Yapılan çalışmalarda  incelemede bulunan  bir diğer isim olan Ataşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Necati Bozkurt da, “İbadethanelerin, okulların, parkların her biri salgın ve bulaşıcı hastalıklara karşı on beş gün arayla belediyemiz tarafından ilaçlanıyor. Vatandaşlarımızın sağlığını korumak için Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan kullanarak çalışıyoruz. Kullandığımızı ilaçlar bütün bakteriyal ve viral hastalıklara karşı etkilidir.” dedi.