gelecek partisi ahmet davutoğlu himmet kaya ataşehir'de gündem

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu partisinin kuruluşunun 2. yıldönümünde konuştu. Küçükçekmece'de Yahya Beyatlı Kültür Merkezi'nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Davutoğlu; "Farklı inançlara mensup, farklı dilleri konuşan, farklı etnik kökenlerden gelen ancak bu aziz toprakları vatan bilen ve geleceği birlikte, omuz omuza yürümeyi şiar edinen bir topluluğuz" ifadelerini kullandı.

 

 

GELECEK PARTİSİ GENÇLER İÇİN KURULDU

 

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin kuruluşunun 2. yıl dönümü dolayısıyla Küçükçekmece'de Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Etkinlikte konuşan Davutoğlu, herkesin köşesine çekildiği bir dönemde Gelecek Partisi'ni gençler için kurduklarını dile getirdi.

 

 

"GELECEĞE SEVGİ VE ÜMİTLE AYARLIYIZ''

 

Davutoğlu, farklı etnik kökenlerden oluşan bir topluluk olmamızın yanı sıra herkesin geleceğe  eşit ve ümitle bakması gerektiğinin altını çizdi: "Farklı yaşlardayız ama hepimiz genciz. Farklı inançlara mensup, farklı dilleri konuşan, farklı etnik kökenlerden gelen ancak bu aziz toprakları vatan bilen ve geleceği birlikte, omuz omuza yürümeyi şiar edinen bir topluluğuz. Farklı kökenlerdeniz ama hepimiz eşit ve onurlu Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız. 2 nesil olarak çok sancılar yaşadık, çok acılar gördük, çok çileler çektik ama geçmişe değil geleceğe, nefrete değil sevgiye, korkuya değil ümide ayarlıyız."

 

 

ERKEN DEĞİL ACİL SEÇİME GİDİLMELİ

 

Son dönemlerde sıklıkla dile getirilen erken seçim başkan Davutoğlu'nun da konu başlığıydı. Erken seçim için çağrıda bulunan Davutoğlu, "Artık erken seçim demiyoruz, hemen ve acil seçim diyoruz" diyerek seçimin yapılması için adımların atılması gerektiğini vurguladı. 

 

DAVUTOĞLU: "OLİMPİYATLARI BOYKOT EDİN''

 

Çin'de gerçekleştirilecek 2022 Pekin Kış Olimpiyat Oyunları'nın boykot edilmesi gerektiğini savunan Davutoğlu, "Uygur kardeşlerimizin feryatlarına kulak verin ve birçok ülkenin yaptığı gibi şubat ayında yapılacak olimpiyatları boykot edin." diye konuştu.

 

 

GELECEK PARTİSİNİN GELECEK HEDEFLERİ

 

Partisinin Türkiye için hedeflerini sıralayan Davutoğlu şunları kaydetti:"Türkiye tasavvurumuz, kendisine nesnel bakabilen, gördüğünden korkmayan, gerçeklerin üstünü örtmeyen, çeşitliliği teşvik eden, katılımcı sistemlerle karar almaya çalışan, temel değerleri herkes için uygulayan ve bu zemin üzerinde yeni bir siyaset anlayışını geliştiren bir ülke olacaktır. Böyle bir tasavvurla bu tasavvuru paylaşan herkesle görüşür ve iş birliği yaparız. İttifak anlayışımız bir seferlik seçim başarılarına ya da geçici siyasi çıkarlara değil, bu siyasi ilkelere ve ülke tasavvuruna dair olacaktır." AA