IMG_7591

 

 

 

 

 İBB tarafından çeşitli sebeplerle yapım aşaması durdurulan ülkenin en büyük kültür merkezi çalışmalarının başında yer alacak olan Ataşehir  İçerenköy’deki kültür merkezinin hayata geçirilmesi için  Ataşehir Belediyesi ile Gönüllü Hizmet Vakfı,  protokol imzaladı.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin engellemelerinin yanı sıra inşaatın yapım aşamasının yıllardır bekletilmesindeki bir diğer sorun da ekonomik krizin en çok da inşaat alanını vurması ve yarım kalan proje için müteahhait bulunamamasından kaynaklandı.

 

Daha önce Kemal Sunal Kültür Merkezi adıyla hayata geçirilmesi planlanan Ataşehir Belediyesi’ne bedelsiz olarak teslim edilecek olan  proje,  yapılan anlaşma sonucunda  ‘Ataşehir Belediyesi Gönüllü Hizmet Vakfı İnal Aydınoğlu Kültür Merkezi’ olarak adlandırılacak. Ancak yine de içerisinde bulunacak olan birçok etkinlik salonlarından bir tanesine yine Kemal Sunal adı verilecek.

 

 

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından ruhsata aykırılık sebep gösterilerek yapımı durdurulan Kültür Merkezi’nin yapımına imzalanan bu protokol ile hızlı bir şekilde başlanarak Ataşehirlilerin hizmetine sunulacak.

 

Protokolü imzalamasının ardından bir açıklama yapan Başkan İlgezdi, “Ataşehir’de vatandaşlarımızın kültür ve sanatla daha çok buluşması için bu merkezimizin yapımını kısa sürede tamamlayıp halkımızın kullanımına sunacağız. Hayata geçirdiğimiz kültür ve sanat projelerimizle her yaştan Ataşehirlinin taleplerini gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

 

İlgezdi, “Kültür merkezimiz film, tiyatro ve dans gösterilerine ev sahipliği yapacak. Merkezimizde aynı zamanda sanatçılarımız için de özgür ve konforlu çalışma ortamları yaratacağız” açıklamalarında bulundu.