329569847_622812809610761_3451749349777221275_n

 

 

Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde de etkisi hissedilen depremden etkilenen yurttaşlara yardım eli uzatmak için Ataşehir Belediyesi harekete geçti ve afet yardım kampanyası başlattı. Birçok ilçe gibi Ataşehir de Kahramanmaraş başta olmak üzere 10 ilde hissedilen depremde, yardıma ihtiyacı olan vatandaşın yaralarını sarmak için yoğun mesai harcıyor. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yakından takip ettiği yardım çalışmalarına Ataşehirli vatandaşlar da akın ediyor. Koordinasyon merkezinde konuya ilişkin açıklama yapan İlgezdi, “17 kişilik Akredite Arama Kurtarma ekibimiz, 2 adet arama kurtarma köpeğimiz ve tam teşekküllü arama kurtarma araçlarımız depremde arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıktılar. Yaşanan büyük felaketin ardından hayatını kaybeden yurttaşlarımıza acil şifalar diliyor; enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızın ise sağ salim çıkarılmasını umut ediyorum. Hassasiyetle ve özenle bağışlarını yardım toplama noktalarına getiren komşularımıza teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

 

Çadır, mont, atkı, bere, eldiven, mama, guru gıda, battaniye, bot, çorap, uyku tulumu, kazak, ısıtıcı, çocuk bezi, hijyenik ped, tuvalet kağıdı, hasta bezi, ıslak mendil, diş macunu- Diş fırçası, sabun ve şampuan gibi tüm temel ihtiyaç malzemeleri, toplanarak; ayrıştırılıp, kutulara konuluyor ve kamyonlara yüklenerek hızlıca bölgeye ulaştırılmak için yola çıkmaya hazırlanıyor.

Afet Koordiyasyon Merkezi’ne giderek yardım çalışmalarını yerinde inceleyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ataşehir Belediyesi’nin, depremden etkilenen yurttaşların yanında olduğunu kaydederek şunları söyledi: “17 kişilik Akredite Arama Kurtarma ekibimiz, 2 adet arama kurtarma köpeğimiz ve tam teşekküllü arama kurtarma araçlarımız depremde arama kurtarma çalışmalarına katılmak üzere yola çıktılar. Yaşanan büyük felaketin ardından hayatını kaybeden yurttaşlarımıza acil şifalar diliyor; enkaz altında kurtarılmayı bekleyen vatandaşlarımızın ise sağ salim çıkarılmasını umut ediyorum. Hassasiyetle ve özenle bağışlarını yardım toplama noktalarına getiren komşularımıza teşekkür ediyorum” dedi.