unnamed

 

 

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı hemşehrileriyle kahvaltıda buluştu. Yeni yönetimin çalışmalarını ifade ettiği toplantıda eğitim burslarından bahsedildi. Çok sayıda Arguvanlı vatandaşların katıldığı etkinlikte açılış konuşmasını Vakıf Başkanı Haydar Karaçam yaptı. Karacan yaptıkları çalışmalarında aydın ve demokratik bir toplum inşa etmeyi ilke edindiklerini vurguladı.

 

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı hemşehrileriyle kahvaltıda buluştu. Pandemi dolayısıyla uzun bir ara verilen hemşehri buluşmasında birlik ve berberliğin yarattığı sıcak dakikalar yaşandı. Yeni yönetimiyle aktif çalışmalara imza atan dernek aynı zamanda gençler için faaliyetlerine yoğunluk kattıklarını belirtti.  

 

 

Arguvan ve Köyleri Eğitim Kültür Vakfı Başkanı Haydar Karaçam özellikle iş insanları ile kariyer hedefinde nasıl yol yürüyecekleri konusunda gençleri yönlendirmek için hazırladıkları kariyer günlerinden bahsettiği konuşmasında Gençlik Kolları’nda görev alan Çağlar Kılıç’a teşekkür etti. İstihdam konusunda da çalışmalarını yönetimle birlikte yürüttüklerini belirten Karaçam gençlerin dernek komisyonlarında daha aktif görev alması gerektiğini de vurguladı.

 

 

Karaçam konuşmasında öğrencilerin eğitimlerine verdikleri katkıları şöyle anlattı: “Bizler kendi toplumumuzda hem şairlerimizi tanıtmak hem de bu tanıtmada, kitap alışkanlığımızı, kitap okuma alışkanlığımızı geliştirmek için çaba sarf edeceğiz. Çaba sarf ediyor olacağız. Bursiyerlerimize on adet ve yeni beşer yüz liradan on bin lira destek sağlayan değerli dostumuz Karaaslan'a ve burada yine huzurlarınızda özellikle teşekkür etmek istiyorum. Bize gerçekten çok önemli katkıları oldu. Erasmus’la eğitim alacak öğrencimize yönetim olarak burs verdik.” 

 

Karaçam sözlerini şöyle noktaladı:  “ilk yaptığımız bir etkinlik kariyer günleri. Özellikle buradan iş insanları, doktorlar, mühendisler bunun yanında eğitimci dostlarımızı götürüp oradaki öğrencilere geldikleri yerin nasıl olduğunu, öğrencilere bulundukları bölgenin  dezavantajlı değil aksine avantaj olduğunu anlattılar. Gençlerimize gelecekleri için yardımcı oldular. Bizler eğitime ve kültüre destek olup aydın ve demokratik bir toplum için çalışacağız.” 

Konuşmaların ardından yapılan istişareler sonrasında toplantı sona erdi.