8D209467-5A2C-4E27-896C-F12D320D666D

 

Ataşehir Belediye Meclisi Mart ayı ikinci birleşimine, yine gündem dışı konular hakim oldu. Son zamanlarda yapılan meclis toplantılarında özellikle AK Partili Meclis Üyelerinin önerge yoğunlukları dikkat çekerken, bugün de yine grubun önergeleri meclis gündemini gölgede bıraktı. 

 

Ataşehir Belediye Meclisi Mart ayı ikinci birleşiminin ilk dakikalarında söz alan Haluk Sadıkoğlu AK Parti grubu adına ATAPARK hakkında kendilerine gelen sorunları dile getirdi. Ardından ikinci gündem dışı söz alan AK Partili isim Bayram Varol oldu. Varol, Yeni Sahra ve Barbaros Mahallerindeki toplu taşıma güzergahlarında mahalle sakinlerinin yaşadığı ulaşım sorunlarını gündeme getirdi.1 Mart Pazartesi günü gerçekleşen birleşiminde CHP’li Abdullah Der, AK Parti grubunun “İBB ve Ataşehir Belediyesi çalışmıyor” açıklamalarına ilişkin eylem teklifinin çarptırıldığını iddia etti. İddialara cevap veren Mustafa Naim Yağcı, “Siz de AKP ne yaptı diyorsunuz?” ifadelerini kullanarak genel iktidarın yaptığı yol çalışmalarını dile getirdi.

 

YENİ SAHRA VE BARBAROS MAHALLELERİ’NİN ŞİKAYETİ MECLİSTE! 

 

 

Sadıkoğlu’ndan sonra gündem dışı söz alan AK Partili isim Bayram Varol, Yeni Sahra ve Barbaros Mahalleri'ndeki toplu taşıma güzergahlarında mahalle sakinlerinin yaşadığı ulaşım sorunlarını gündeme getirdi.

 

MECLİS ÜYELERİ ARASINDA BOZUK PARA TARTIŞMASI  

 

CHP'li Meclis Üyesi Şeref Uzun ise Varol'un iddialarının söz konusu olmadığını, bölgede hizmet veren araç sayısının18'den 40'a yükseldiğini dile getirdi.

 

Yeni Sahra’da 2 dönem muhtarlık yapan CHP’li Şeref Uzun, pandemi nedeniyle toplu ulaşımın daha az kullanıldığına işaret ederek, Bayram Varol'a ''Bence sen hiç minibüse binmemişsindir; minibüsün ne olduğunu bile bilmiyorsundur. Hatta cebinde bozuk para bile taşımıyorsundur'' dedi.

 

OĞUZ SARUL AK PARTİ'Yİ İŞARET ETTİ

Söz alarak aynı konuya yönelik açıklama yapan İYİ Parti Meclis Üyesi Oğuz Sarul ise bu meselenin çözüm yerinin Ataşehir Belediyesi olmadığını belitti. Minibüs hatlarının hükümet tarafından yönetildiğini belirten Sarul, sorunun AK Parti tarafından çözüm bulması gerektiğini ifade etti.

Toplantının ilerleyen dakikalarında söz alan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdullah Der, geçen hafta Mart ayı toplantısının ilk birleşiminde söylediği sözlerin AK Parti grubu tarafından çarpıtıldığını dile getirdi.

 

“İBB VE ATAŞEHİR BELEDİYESİ ÇALIŞMIYOR” İDDİALARINA YANIT

 

 Abdullah Der, AK Parti grubunun “İBB ve Ataşehir Belediyesi çalışmıyor” açıklamalarına ilişkin eylem teklifinin çarptırıldığını belirtti.

Bu çarpıtmayı hazmedemediğini söyleyen Abdullah Der, Ataşehir Belediyesi'nin ve İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun görevini layıkıyla yerine getirdiğine vurgu yaptı.

 Sözlerine, 1976'dan beri Esatpaşa Mahallesi’nde yaşadığını hatırlatarak devam eden Abdullah Der, Esatpaşa'nın geçmişte Üsküdar'a bağlı olduğunu ve o dönemde Üsküdar Belediyesi'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi gibi AK Parti tarafından yönetildiğine işaret ederek, AK Parti'nin 20 yıl boyunca bölgeye bir çivi bile çakmadığını söyledi.

 

 

''2009'da biz geldik, yoldan çamurdan geçilmiyordu, ne bir kültür merkezi vardı, ne bir park vardı ne de taziye vardı.'' diye konuşan Abdullah Der, AK Parti döneminde yapılmayan bu icraatların, CHP döneminde yapıldığını dile getirdi. Abdullah Der, sözlerine son verirken, cümlelerin bir daha çarpıtılmaması konusunda AK Parti grubuna bizzat ricada bulundu.

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM