c2c152592f8c4573bf26f7234ef5f032

Ataşehir’in İçerenköy-Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal-Âşık Veysel ve Kayışdağı-İnönü Mahalleleri sonunda Nazım İmar Planları çıktı. Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilen planlar için, “Ataşehir Belediyesi olarak halkımız için verdiğimiz mücadelenin sonucunu aldık. İBB Meclisi’nden oy birliği ile geçen mahallelerimizin nazım imar planları Ataşehirimize, halkımıza hayırlı olsun. Uzun yıllardır çözülmemiş imar sorununu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek çözüme kavuşturduk. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu olmak üzere tüm partilerin Belediye Meclis üyelerine ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

 

Ataşehir’in İçerenköy-Küçükbakkalköy, Mustafa Kemal-Âşık Veysel ve Kayışdağı-İnönü Mahalleleri sonunda Nazım İmar Planları çıktı. İlçenin 6 mahallesi ve yakın çevresine  ilişkin 1/5000’lik Nazım İmar Planları İBB Meclisi’nden oy birliğiyle geçti.

 

İTİRAZ DİLEKÇELERİ İBB PLANLAMA MÜDÜRLÜĞÜ'NE VERİLECEK

 

 

Kabul edilen Nazım İmar Planları İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı onayından sonra 30 gün askı sürecine çıkacak. Planlara itiraz etmek isteyen vatandaşlar, 30 günlük süreç içerisinde dilekçelerini İBB Planlama Müdürlüğü’ne verebilecek.

 

Askı süresinin sonunda 1/1000 ölçekli İmar Uygulama Planları Ataşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

 

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi uzun uğraşlar sonucu çıkarılan planlarda emeği geçen herkese teşekkür ederek "Ataşehir halkına hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı. İlgezdi'nin açıklamalarında şu ifadeler yer aldı:  “Ataşehir Belediyesi olarak halkımız için verdiğimiz mücadelenin sonucunu aldık. İBB Meclisi’nden oy birliği ile geçen mahallelerimizin nazım imar planları Ataşehirimize, halkımıza hayırlı olsun. Uzun yıllardır çözülmemiş imar sorununu İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek çözüme kavuşturduk. Başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu olmak üzere tüm partilerin Belediye Meclis üyelerine ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.”