thumbs_b_c_83448af1692283760b1d67855f4e3fde

 

CHP İstanbul İl Başkanlığında ve belediyelerde yaşanan son dakika gelişmeleri, Cumhuriyet Halk Partisi'nde gündemi hareketlendirdi.

 

 

4 yıl 11 ay 20 günlük hapis cezası onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından siyasi parti üyeliği düşürüldü. CHP lideri Kılıçdaroğlu önceden, "Siyasi yasak kararını tanımıyoruz mahkemeyi tanımıyoruz. Canan Kaftancıoğlu İstanbul İl başkanımızdır. Nokta" açıklamasını yapmıştı.

 

BOLU BELEDİYE BAŞKANI ÖZCAN'A KESİN İHRAÇ TALEBİ

 

 

Önce Bolu Belediye Meclisi Mayıs ayı ikinci oturumunda yapılan oylamada el kaldıran AK Parti Meclis üyesi Hacer Çınar'a, "Bana niye el sallıyorsunuz hanımefendi. El sallamak ayıp oluyor. Ben evli barklı adamım. Öyle şey olmaz" sözleriyle tepkileri üzerine çeken Belediye Başkanı Tanju Özcan, kesin ihraç istemiyle disipline sevk edildi.

 

KAFTANCIOĞLU'NUN PARTİ ÜYELİĞİ DÜŞÜRÜLDÜ

 

Gündem olan bir diğer konu ise CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun parti üyeliğinin düşürülmesi oldu. Geçtiğimiz ay hakkındaki 4 yıl 11 ay 20 gün hapis cezası Yargıtay tarafından onanan Kaftancıoğlu hakkında siyaset yasağı getirilmişti. Bugün de Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyeliği düşürüldü. İşlemin ardından Başsavcılık, Siyasi Partiler Kanunu gereğince Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyeliğinin sona ermesine ilişkin kararı dün CHP'ye tebliğ etti. Tebliğ üzerine Kaftancıoğlu'nun parti üyeliği sona erdi. Kaftancıoğlu'nun üyeliğinin düşürülmesi ile İstanbul İl Başkanlığı da infaz süreci tamamlanana kadar resmen bitmiş olacak.

 

YARDIMCISININ RÜŞVET İSTEDİĞİ TESPİT EDİLMİŞTİ

 

 

Başkan Şahin'in danışmanı olan Bilecik Belediyesi iştiraklerinden Kayı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Erdağı'nın, bina ruhsat bedeli ve iş takibi için başvuranlardan rüşvet istediği tespit edilmişti. Yapılan tespit sonucu 19 Ocak'ta Bilecik Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerince operasyon düzenlendi. Düzenlenen başarılı operasyon ile yakalanan Erdağı, mahkemeye sevk edilip tutuklanmıştı.son dakika.com