yangin-kolaj-foto-sozcu_16_9_1628143598

 

Ataşehir Belediyesi, Atatürk Mahallesi gönüllülerinin ülkemizde devam eden orman yangınları için düzenlenen yardım kampanyasına vatandaşları davet etti. Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar 8 Ağustos Pazar günü  saat 10.00-18.00 arası Ataşehir Migros arkası bölgesine belirlenen ihtiyaçları ulaştırabilecek.

 

Türkiye’de dokuz gündür devam eden orman yangınlarında yaralar sarılmaya çalışılıyor. Ataşehir Belediyesi yangının ilk günlerinde iki su tankeri, bir tam teşekküllü afet müdahale aracı, arama kurtarma ekibi Antalya Gündoğmuş’a göndermişti. Bugün ise belediye, “Gün, yangına karşı mücadele ederek, umudumuz ve ışığımız için el ele verme günü” diyerek Atatürk Mahallesi gönüllülerinin başlattığı kampanyayı duyurdu. 

 

Yardım kampanyasıyla ilgili güncel ihtiyaç listesinde ilaçlardan, temel ihtiyaçlara, kıyafet ve ev tekstilinden, hijyen ve temizlik malzemelerine, mutfak gereçleri ev kurulum malzemelerinden gıda  malzemelerine kadar ihtiyaçlar bulunuyor. Kampanyaya destek vermek isteyen vatandaşlar 8 Ağustos Pazar günü  saat 10.00-18.00 arası Ataşehir Migros arkası bölgesine belirlenen ihtiyaçları ulaştırabilecek.

 

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM