ç 2

 

Dünya Çorumlular Konfederasyonu Dernek Başkanı Metin Akkuş başkanlığında başlatılan deprem yardımına  Çorumlulardan yoğun destek geldi. Kısa sürede yardım kolilerini hazırlayan konfederasyon, birliktelikleriyle farkındalık yarattı.

 

Merkez üssü Kahramanmaraş olan Gaziantep, Adana, Hatay, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Osmaniye, Şanlıurfa, Elazığ ve Kilis başta olmak üzere pek çok kenti etkileyen depremlerin ardından bölge halkının acil ihtiyacı olan su, battaniye, bot, mont, atkı, bere, çorap, termal içlik, kazak, kadın pedi, ıslak mendil, el feneri, pil, powerbank, uyku tulumu, tüplü ısıtıcı, çocuk bezi, bebek maması, yatak, büyük minderden oluşan yardım malzemeleri için STK’lar devreye girdi.

 

 Yaşanılan deprem felaketine destek veren STK’lardan Dünya Çorumlular Konfederasyonu, yardım listesine yönelik ihtiyaçları gidermek için çalışma başlattı. 

Dernek Başkanı Metin Akkuş başta olmak üzere, dernek yönetimi de yoğun mesai harcayarak, dernek üyeleriyle birlikte 10 ile ulaşılması konfederasyonun  yardımları yola çıktı.