avukat-lerzanur-elik-anlamli-bagis-3

 

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ne (TÜKD) Avukat Lerzenur Elik’ten anlamlı bağış...

 

19 Aralık 1949’da Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk ve önder üniversite mezunu kadınları tarafından kurulan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’ne yine bir kadın avukattan destek geldi. Avukat Lerzenur Elik, kaleme aldığı “Kadının Hukukta Yol Haritası” kitabının gelirini derneğe bağışlayarak farkındalık oluşturdu.

 

 

Yapılan bağış için Büyük Kulüp’te  düzenlenen etkinliğe TÜKD Başkanı Hülya Yüksel,  Av.Şerife Özdemir ve yönetim kurulu üyeleri katılım sağladı.

 

Av. Elik ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Genel Başkanı Hülya Yüksel tarafından imzalanan protokole göre, “Kadının Hukukta Yol Haritası” adlı kitabın satışından elde edilecek gelir TÜKD’ye aktarılacak.

 

Av. Elik, gerçekleşen mini imza etkinliğinde kitabı için yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Bilgi güçtür. Bilen kadın güçlüdür, bilen kadın özgürdür. Haklarından haberdar olmayan kadın, haklarını da talep edemiyor, hak ihlalleri karşısında sesini çıkaramıyor. Ben de kitabımı hazırlarken özellikle kadınları haklarından haberdar etmeyi amaçladım. Kadınların özel ve iş hayatlarında yaşadıkları zorlukların önüne geçmek istedim. Kitabımda kadınların haklarını tek tek anlattım.”