e218b4e1-aeb9-4e35-a383-77ca02f29d26

195. yılını kutlanan Zabıta Haftası için birim çalışanları tebrikleri kabul ediyorlar. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı Zabıta ekiplerinin haftasını kutlayarak ziyaret eden Ataşehir’de Gündem ekibi  Zabıta Müdürü Mehmet Yılmaz’la kısa bir söyleşi yaptı. Yılmaz pandemiden dolayı bu sene etkinlik düzenlenmeyeceğini belirtti.

 

 

1826’dan bu yana kamu düzenini sağlayan, kanunların kendilerine verdiği yetkilerle  silahsız asayişi sağlayan Zabıta ekiplerinin haftası tüm yurtta kutlanıyor. Ataşehir Belediyesi’ne bağlı kolluk kuvvetleri zabıtalar da tebrikleri kabul ederken, her yıl renkli etkinliklerle kutlanan hafta bu yıl koronavirüs gölgesinde geçiyor. Pandemiden dolayı toplu kutlamaların yapılmadığının altını çizen Zabıta Müdürü Mehmet Yılmaz Ataşehirli birçok siyasi ismin, STK başkanlarının, eğitim camiasının kendilerine ziyarette bulunduğunu ifade etti. Yılmaz ayrıca, “Değil kutlama yapmayı bizler bayram, yılbaşı ve yaşadığımız koronavirüs pandemisinde dahi izinlerimizi vatandaşın isteğine cevap verecek nitelikte ayarladık. Bizim görevimiz sağlıklı ve huzurlu bir kent hayatının sürdürülebilirliğini sağlamak.” dedi.

 

"BİZLER GÜNDELİK HAYATIN HER NOKTASINDA VARIZ"

 

Ataşehir Belediyesi’ne bağlı 200’e yakın Zabıta ekibinin 7 gün 24 saat görevlerinin başında olduğunu ifade eden Yılmaz, teknolojiyle birlikte değişen dünyada arz-talebin de farklılaştığını bu sebeple zabıtaların görevlerinin de talebe göre yön çizdiğini açıkladı. Yılmaz konuşmasında şu sözleri kaydetti:  “Bu kadar yıl ülkeye hizmet eden yapının önemi giderek daha da artıyor. Mümkün olduğu kadar belli bir sistem içerisinde yaşanılmasında, en önemli etken olan  kolluk kuvvetlerimiz vatandaşın 24 saat hizmetindedir. Bu konunun üzerinde titizlikle duran Ataşehir Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’ye sizlerin aracılığıyla da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. Kendisi vatandaşlardan talepler geldiğinde, çizilecek yolda gereken olanakları Ataşehirli’nin hizmetine her zaman sunmaktadır. Bizler gündelik hayatın her noktasında varız. Vatandaşlarla her an iç içeyiz. Pazar yerlerinde yapacakları alışverişten, çocuklarımızın okul kantinindeki koşullara, mahallemizde bulunan tatlıcımızdan, evimize gelen ekmek vb. gıda malzemeleri satan işyerlerine  kadar görev alanımız genişlemektedir."

 

"BİRÇOK ATAŞEHİRLİ VATANDAŞIMIZ BİZİ ZİYARET ETTİ"

 

 

"Özellikle Ataşehir’de gönül rahatlığıyla bir yaşamın idame ettirilmesi için görevimizin başındayız. İki asra dayanan mesleğimizin alanı değişen hayat şartları ve isteklerle çeşitleniyor. Bizler de bu değişikliğe göre çalışmalarımızı şekillendiriyoruz. Zabıta birimi toplumsal yaşam var oldukça yaşayacaktır. Vatandaşların her an yanında olduğumuzu onlara hissetirmek görevimizdir. Onlar da bu özel günümüzde hep yanımızda oldular. Birçok Ataşehirli vatandaşımız bizi ziyaret ettiler. Bu sebeple özellikle Zabıta Haftası dolayısıyla ziyaretimize gelen herkese çok teşekkür ederim.”

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM