HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA, HODRİ MEYDAN                   

  HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA, HODRİ MEYDAN                   
Bu haber 31 Ara 2017 Paz 11:50 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

  CHP ilçe kongresine Battal İlgezdi’nin sözleri damga vurdu

Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir İlçe Başkanlığı 4. Olağan Kongresi’ne İçişleri Bakanlığı’nca geçici süreyle görevden uzaklaştırılan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin konuşması damga vurdu. CHP Ataşehir İlçe 4. Olağan genel kurulu Trio Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Genel kurula tek aday ve blok listeyle gidilmesine rağmen yoğun katılımın olması Battal İlgezdi’ye destek olarak yorumlandı. Genel kurulda  saygı duruşu ve  İstiklal Marşı’nın ardından divan seçimine geçildi. Divana önerilen CHP İstanbul Eski il Başkanı ve Eski Milletvekili Berhan Şimşek delegelerin oy birliğiyle divan başkanlığına seçildi. Genel kurula seçimlerden çok Battal İlgezdi’nin konuşması damga vurdu. Cumhuriyet Halk Partisi TBMM Grup Başkan Vekili Engin Altay, CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, 1. Bölge Milletvekili Akif Hamza Çebi, İstanbul Milletvekili Yakup Akkaya, Barış Yarkadaş, Onursal Adıgüzel, Parti Meclis Üyesi Kadir Gökmen Öğüt, CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat katıldı.

 

Kongrede geçici süreyle görevden alınan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, kendisine yapılan suçlamalar hakkında konuştu. Battal İlgezdi; ‘Öncelikle herkesin şunu bilmesini istiyorum. Halep oradaysa arşın burada,hodri meydan. Benim ve arkadaşlarımın hiç kimseye verilemeyecek hesabı yok. Benim diğer belediye başkanlarından farkım var. Ben Cumhuriyet Halk Partisi ve sizlerin sayesinde belediye başkanı oldum.  Ben 1983 Sodepliyim. Beni o dönem partiye Kenan Sönmez kaydetti. Hiç kimse Sodep’in kapısından geçmezken  biz oradaydık. Yedi yıl Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanlığını yaptım. Beni buradan uzaklaştırmakla Ataşehir’in iradesine el koyamazsınız. El koymaya çalıştınız ama beceremediniz. Burada aslanlar gibi dimdik duran yirmi iki meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar. Seçimde yenemedikleri CHP’yi masa başında yenmeye çalıştılar, ama başaramadılar. Arkadaşlarıma yapılan baskıyı iyi biliyorum. Aranmayan hiç kimse kalmadı. Her türlü baskı yapıldı. Ama arkadaşlarım aslanlar gibi geldi ve gerekeni yaptı. Beni görevden aldılar, altı boş bir dosya ile… Onlar da neden aldıklarını bilmiyorlar. Bu operasyon yapılırken, herkes şunu iyi bilsin ki; parti içindeki hainlerle birlikte yaptılar. Hiç kimse ne beni ne Ataşehirli Cumhuriyet Halk Partilileri susturabilir. Madem Ataşehir’in belediye başkanı yolsuzluk yapıyordu, içeri alsaydınız o zaman. Tabii sizin Man Adası’na karşılık ne yapmanız gerekiyordu? Battal İlgezdi’yle gündemi değiştirmeniz gerekiyordu. Battal İlgezdi’yi o koltuktan alınca, zannettiler ki; siyasetten çekilecek. Çekilmedim, inadına varım. Herkes bunu böyle bilsin.’ifadelerini kullandı.

İlgezdi’nin konuşmasının ardından seçimlere geçildi. Tek aday Hakkı Altınkaynak, kullanılan 276 oyun, 256’sını alarak tekrar seçildi. Blok listede olmasına rağmen bazı isimlerin çizik yemesi, partililer arasında hala çekişmeler olduğunu gösterdi.

 

Etiketler
Paylaş:
"  HALEP ORADAYSA ARŞIN BURADA, HODRİ MEYDAN                   " HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

BÜYÜLÜ ADIMLARDA SİZİN DE ADIMINIZ OLSUN
Ataşehir Belediyesi ile Uluslararası Gençlik Örgütü AIESEC iş birliğinde 7-11...
Paylaşın güzelleşsin dünya
Dünyanın paylaştıkça güzelleşeceğine inanan Ataşehirli gençler, Afyonkarahisar Hocalar Kocagöl İlkokulu’ndaki...
Ataşehir’de, Yağmurda Yollar, 15 Dakikada Göle Döndü
Ataşehir’de aniden bastıran sağanak yağmur nedeniyle yollar dakikalar içinde göle...
Kaftancıoğlu: Bizim gençlerimiz, AKP’nin çadırını yakmak isteyenlere de müdahale ederdi.
 Büyükada’da CHP Gençlik Kolları üyesi iki kişinin bıçaklanmasını protesto eden...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Kaftancıoğlu: Bizim gençlerimiz, AKP’nin çadırını yakmak isteyenlere de müdahale ederdi.

Kaftancıoğlu: Bizim gençler...

 Büyükada’da CHP Gençlik Kolları üyesi...
Kaftancıoğlu: Bizim gençlerimiz, AKP’nin çadırını yakmak isteyenlere de müdahale ederdi.

Kaftancıoğlu: Bizim gençler...

 Büyükada’da CHP Gençlik Kolları üyesi...
7 BİN 513 ÖĞRENCİYE DEPREM SEMİNERİ 

7 BİN 513 ÖĞRENCİYE DEPREM ...

Toplumu bilinçlendirmeyi ve afetlere dayanıklı...
 “Yüce Meclisin kararına karşı yanlı bir uygulama”

 “Yüce Meclisin karar...

Ataşehir Belediyesi  Meclisi Haziran ayı...
DOĞA KAZANSIN

DOĞA KAZANSIN

“Dönüştür Doğa kazansın Moneyler katlansın”...
KASTAMONU ARAÇ DERNEKLER FEDERASYONU RAMAZAN BEREKETİNİ ARAÇ’A TAŞIYOR

KASTAMONU ARAÇ DERNEKLER FE...

06 Haziran Çarşamba saat 16.00’da...
Ara