HİTLER 70 YIL SONRA FİLİSTİN’DE  

       HİTLER 70 YIL SONRA FİLİSTİN’DE   
Bu haber 16 May 2018 Çar 14:00 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

   CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı Filistin halkına karşı katliam yapan İsrail Devletini kınayan basın açıklaması Ataşehir Küçükbakkalköy Prestij Caddesi CHP  İlçe Merkezi önünde gerçekleştirdi.  Açıklamada “Filistin halkı yalnız değildir” sloganı ön plandaydı.  CHP İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile birlikte gençlik kolları ve kadın kolları, partililer ve vatandaşlar da yapılan basın açıklamasına destek verdiler.

 Ataşehir Küçükbakkalköy Prestij Caddesi CHP  İlçe Merkezi’nde CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak:  “Zulme ve haksızlığa uğrayanların çocuklarının aynı zulmü başka insanlara yapabildiklerini gördük. Hem de öz yurtlarında Filistinlilere yapıyorlar zulmü.” şeklinde yaşanılan vahşeti ifade etti.


Dünyanın Filistin halkına yapılan zulmün en acı örneklerinin yaşandığına şahit olduğunun dile getiren  CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, açıklamasında insanlığın Filistin’de yaşanan vahşete “Dur” demesi gerektiğini, Filistin halkı ve Ortadoğu’nun mazlum insanların insanca yaşam haklarını sonuna kadar desteklediklerini dile getirdi. Kaynak: “Bunlardan en içten burkanlarından biri 2. Dünya savaşında yaşananlar olmuştur. 45 milyon insanın katledildiği olaylarda Hitler Almanya’sının akıl almaz yöntemleri yaşanmıştır. Bu mezalimin benzeri 70 yıl sonra Filistin’de yaşanıyor. Bu tarihin en ibret verici olaylarından olsa gerek. Zulme ve haksızlığa uğrayanların çocuklarının aynı zulmü başka insanlara yapabildiklerini gördük. Hem de öz yurtlarında yapıyorlar zulmü Filistin halkına… Hem de ABD emperyalizmini de arkasına alarak. Terör devleti İsrail bu zulmü Ortadoğu’da yapmayı alışkanlık haline getirmiştir. Bu Filistin halkının topraklarında insanca yaşama hakkına yapılan bir zulümdür. Buna kayıtsız kalmak görmemezlikten gelmek suça ortak olmak demektir. Uygar olduğunu iddia edenlerin sessizliği utanç vericidir. Daha dün 60 kişi şehit edildi kendi topraklarında. 2000 kişi kurşunlara hedef oldu. İnsanlık bu vahşete DUR demek zorunda.

CHP olarak bu acı olayda şehit olan Filistinli kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Binlerce yaralı Filistinli kardeşimize acil şifalar diliyoruz. Filistin halkının topraklarında özgürce yaşam hakkını destekliyoruz ve diyoruz ki; “Yasasın Filistin halkının haklı mücadelesi, kahrolsun İsrail Devleti kahrolsun Batı Emperyalizmi, yaşasın mazlum insanların özgürce yaşam mücadelesi, çekin bu pis ellerinizi Ortadoğu topraklarından.”

Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak nereden gelirse gelsin her türlü zulme, katliama, hak gaspına ve her türlü insanlık dışı oluşumlara karşıyız. Bunları yapanları lanetliyoruz. Filistin halkı ve Ortadoğu’nun mazlum insanların insanca yaşam haklarını sonuna kadar destekliyoruz. Filistin halkı ve mazlumlar bu zulüm altında ağır bedeller ödese de bir gün mutlaka zalimler karşısında galip gelecektir.

 

Etiketler
Paylaş:
"       HİTLER 70 YIL SONRA FİLİSTİN’DE  " HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

27. Dönem CHP Milletvekili Adayları
CHP MYK ve PM kararları ile 24 Haziran seçimlerinde milletvekili...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Ataşehir Cumhuriyet...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor
Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda Emekevler Atapark Konutları’nın 4. Kura...
Ramazan’ın Yetkili Davulcuları
Ataşehir’de Ramazan ayında görev yapacak davulculara Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor

  Emekevler’de hak sa...

Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda...
       HİTLER 70 YIL SONRA FİLİSTİN’DE   

       HİTLER 70 YIL SONRA ...

   CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı...
ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ’NDEN GÖNÜLLÜLERE KAHVALTI

ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ...

Yeşilay Derneği Ataşehir şubesi gönüllüleriyle...
Yılın En İyileri “TOÇEV” İçin Seçiliyor

Yılın En İyileri “TOÇ...

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve...
Ara