İmar sorunu mahalle mahalle belediyenin markajında

 İmar sorunu mahalle mahalle belediyenin markajında
Bu haber 17 Kas 2017 Cum 12:56 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

 Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekim ayında İBB meclisinden çıkan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleleri ile ilgili 1/5000’lik planlarla ilgili bilgilendirme  toplantısı  gerçekleştirdi.

Ataşehir Belediyesi Başkanı Battal İlgezdi toplantıda 2009’da göreve geldiği günden beri ilçedeki imar sorunu için İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile verdiği mücadeleye değindi.“Bildiğiniz gibi 2009’da  sizlerin desteği ile Ataşehir Belediye başkanı oldum.  O günden bugüne elimizden gelen hizmeti vermeye çalışıyoruz.  Buranın en büyük sorunu imar sorunudur. Bizim imar yetkimiz olmadığı için bir şey yapamıyoruz. Yetki İstanbul  Büyükşehir Belediyesinde. Defalarca söylememe rağmen ‘her nedense’ hep söylediğim halde hala benim planları çıkarmadığımı söyleyenler var.  Ben yetkili olmadığımı her yerde söylüyorum. İstediğiniz kanalda nereyi isterseniz hangi medyada isterseniz gelin tartışalım. Biz seçildiğimizden kısa bir müddet sonra ilçe belediye başkanlarından bu yetki alınarak Büyükşehir Belediyesine verildi.’

‘BEŞ BİN KİŞİYLE İBB ÖNÜNDE EYLEM YAPTIK’ 

Battal İlgezdi, konuşmasına göreve geldiği günden kısa bir süre sonra İBB ile görüştüğünü ve istenilen çalışmaların yapıldığı halde imarların çıkmadığı açıklamasıyla devam etti.  “Seçildikten iki ay sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan randevu alarak kendisine biz senden imar dışında bir şey istemiyoruz dileklerimizi ilettik. Çalışma yapmamızı isteyerek biz de bir yıl çalışarak Ataşehir’de ne kadar cadde sokak varsa tespitini yapıp yüz seksen dosyayı teslim ettik.  Biz bunlardan faydalanacağız ve sizin imar planlarınızı çıkaracağız. Yıllar geçti hiçbir gelişme yok. Bizi en sonunda Mimar Sinan Camisi’nin açılışında Sayın Cumhurbaşkanımıza söyledim, ‘Yap kardeşim bu planları’ diye söyledi. Maalesef yine çıkarmadılar ve beş bin kişiyle  istanbul Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptık.’

 ‘BUNUN BAŞKA DÜZELME ŞANSI YOK’

İlgezdi planların oylanmasını sağlıklı bulmadıkları için  ret verdiklerini ifade ederek;  ‘Bu yedi yıllık süreçte Yenisahra ve Barbaros Mahallerinin planları çıktı. Planı yapan arkadaşlar oturdukları yerde plan yaptıkları için sağlıklı bir plan olmadı. Sonuçta bu planları Aralık ayında meclise getirerek ruhsat vermeye başlayacağız. Aşık Veysel ve Mustafa Kemal mahallerinin planlarını da hiç olmazsa Yenisahra ve İçerenköy’e verilen emsaller doğrultusunda çıkarın diye itiraz ettik. Kabul görmeyince ret oyu vermek zorunda kaldık. Çünkü planlar her zaman çıkmaz. Çıktığı şekliyle kabul ederseniz bir daha değiştirme şansınız olmaz.  Birbirine komşu olan mahallerde emsali 2.5- 2.7 vereceksin Aşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallerine 1.76- 2 emsal vereceksin bu adalet değil. Bu mahallelerin diğer mahallelerden ne farkı var?’ dedi. Ayrıca İlgezdi ; ‘Seçilene kadar partimizin, seçildikten sonra bütün vatandaşların belediye başkanıyız. Herkese eşit davranacağız, ayırım yapmayacağız. Planlar şu an Büyükşehir Belediye Başkanının masasında henüz imzalamadı. En az 2.5 emsal almak için birlikte mücadele edeceğiz. Muhtarlar ve halk olarak sizler Ak Parti İlçe Başkanı ve Meclis Grup başkanına baskı yapacaksınız bende Büyükşehir Belediye Başkanından randevu alıp bu emsalin değişmesi için konuşacağım. Bunun başka düzelme şansı yok” diye ifade etti.

‘SESİNİZE KULAK VERMEK ZORUNDALAR’

Mülkiyetin asıl sahibi sizlersiniz, mülkiyetin partisi, siyaseti olmaz diyen İlgezdi muhtarları yanına çağırarak; “ Yarından tezi yok Meclis üyeniz Süleyman Karadağ ile birlikte kanaat önderlerinden oluşan bir komisyon kurun ve çalışmaya başlayın. Siyasileri sıkıştırın, dertleriniz anlatın. Siz uğraşmazsanız kimse size istediğiniz emsali vermez.  Mülkün asıl sahipleri sizlersiniz. Dolayısıyla oturdukları yerde plan yapanlar sizin sesinize kulak vermek zorundalar. Onun için bu komisyonu bir an evvel kurarak gerekli çalışmalara başlayın” şeklinde konuştu.

 

 

Etiketler
Paylaş:
" İmar sorunu mahalle mahalle belediyenin markajında" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller
Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın kullandığı Ticket Restaurant markasıyla yemek...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR
Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanan Ataşehir Belediyesi,...
     GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ KADIN MAHKUMLAR İÇİN SORUYOR
İSTANBUL 1.Bölge Milletvekili MYK Üyesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze...
Hamza Yerlikaya Spor Salonu Açıldı
Hamza Yerlikaya Spor Salonu açıldı.  Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
  2019’DA BELEDİYE BÜTÇESİNDE TASARRUFA GİDİLDİ

  2019’DA BELEDİYE BÜ...

 Ataşehir Belediye Meclisi (11 Ekim...
        Ataşehir’de İklim Eylem Plan

        Ataşehir’de İklim E...

Ataşehir Belediyesi, hava kalitesinin korunması...
ATAŞEHİR’DE “HUKUK OKUR YAZARLIĞI” SEMİNERLERİ

ATAŞEHİR’DE “HUKUK OKUR YAZ...

Ataşehir’de vatandaşın temel hukuk bilgileri...
Ara