KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ TÜRKÜLERLE TAMAMLANDI

KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ TÜRKÜLERLE TAMAMLANDI
Bu haber 09 Eki 2017 Pts 17:02 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği 6. Kardeş Kültürlerin Festivali, türkülerle sona erdi. Mustafa Kemal Mahallesi Deniz Gezmiş Parkı’nda düzenlenen festivalin son gününde ünlü sanatçılar Ferhat Tunç, İlkay Akkaya ve Onur Akın sahne aldı. 19 Eylül – 8 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilen festivalde toplam 14 konser düzenlenirken yaklaşık elli bin müziksever konserleri takip etti.

 

Ataşehir Mustafa Kemal Mahallesi’nde düzenlenen konsere Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Belediye Başkan Yardımcıları ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sahneye ilk olarak İlkay Akkaya çıktı. Ünlü sanatçının söylediği türkülere mahalleliler de hep bir ağızdan eşlik etti. Daha sonra sahneye çıkan Ferhat Tunç ve Onur Akın, söyledikleri türkülerle katılımcıları bazen hüzünlendirdi bazen de neşelendirdi.

KONSERLERİ YAKLAŞIK ELLİ BİN MÜZİKSEVER İZLEDİ

Bu yıl Ataşehir Belediyesi tarafından altıncısı düzenlenen Kardeş Kültürlerin Festivali’nde yedi farklı mahallede toplam on dört konser düzenlendi. 19 Eylül – 8 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilen festivalde yer alan on dört ünlü sanatçıyı yaklaşık elli bin müziksever izledi.

“HAYALİMİZ KARDEŞÇE YAŞAMAK”

Festival sürecini değerlendiren Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, “Festivalimizi ilk günden bu yana yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum. Hayalimiz farklı kültürlerin bir arada uyum içinde yaşadığı bir kent olabilmek. Bizler özgür olmadan bu topraklarda yaşayamayız. İnancımız hep bir arada ortakça, kardeşçe, barış içinde yaşamak. Kardeş Kültürlerin Festivaline iki yıl ara verdik. Bu yıl kaldığımız yerden devam ettik. Seneye de coşku dolu festivalimiz devam edecek. 2009 yılında beni ve arkadaşlarımı bu göreve getirdiniz, bize destek verdiniz. Hangi görüşte ve anlayışta olursa olsun bize oy veren ya da vermeyen tüm vatandaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.

Vatandaşlara bir de müjde veren İlgezdi, Yenisahra ve Barbaros’un imar planının çıktığını belirtti. İlgezdi, sıradaysa Mustafa Kemal ve Aşık Veysel mahallelerinin olduğunu söyledi.

Etiketler
Paylaş:
"KARDEŞ KÜLTÜRLERİN FESTİVALİ TÜRKÜLERLE TAMAMLANDI" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Gürsel Sarımaden: “Türkülerle kalın türkülerle yaşayın”
2009’da kurulan ve birçok etkinliğe ev sahipliği yapan  Anadolu Avrupa...
            E-SPOR MERKEZİ: AK PARTİ’NİN YEREL SEÇİM PROJESİ
24 Haziran Cumhurbaşkanlığı seçim öncesinde Ak Parti Ataşehir  ilçe teşkilatı...
  ARTIK ATAŞEHİR’iN  DE “PEMBEGÜL”Ü VAR
Ataşehir ‘in  Küçükbakkalköy Mahallesi’nde  menüsünde dünya mutfağından, kahvaltıya, kurabiyelerden, pastalara,...
                   SPORA ENGEL YOK
Ataşehir Belediyesi engelli bireylere yönelik yaz spor okulları başlatıyor. Engellli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
Malesef, bu ay hiç haber girilmedi.
Ara