Kocamın Nişanlısı’na Ataşehir Halkından Büyük İlgi

Kocamın Nişanlısı’na Ataşehir Halkından Büyük İlgi
Bu haber 26 Oca 2018 Cum 18:08 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Her zaman sanatın ve sanatçının yanında olan Ataşehir Belediyesi, MSKM ( Mustafa Saffet Kültür Merkezi)’nin açılışından bu yana onlarca sergi, tiyatro, gösteri vb. etkinliklerin izleyiciyle buluşmasını sağladı. Şu sıralar ise birçok oyunla tiyatroseverleri bir araya getiren Kültür Merkezi, ‘Kocamın Nişanlısı’ adlı oyunla izleyicinin keyifli saatler geçirmesini sağlıyor.

Yönetmenliğini Ferdi Merter’in yaptığı  Arzu Yanardağ, Tuğba Özay, İpek Tenolcay, Aslı Gökçe Mehmet Çepiç, Serdar Sevtekin, Deniz Pulaş, Fatih Ayhan gibi oyuncuların sahneye koyduğu ‘Kocamın Nişanlısı’ adlı komedi oyunu MSKM ‘de tiyatroseverlerle buluştu.

Türk sinemasına iki yüzden fazla film senaryosuyla katkıda bulanan Sadık Şendil’in yazdığı ‘Kocamın Nişanlısı’ oyununun konusu ise şöyle: Adam karısından boşanmadan önce başkasıyla nişanlanır. Kadın ise bu durumu duyunca boşanmaktan vazgeçer. Fakat bir trafik kazası sonucunda hapse girer. Kazadan önce entelektüel bir kişiliğe sahip olan kadın, hapisten bambaşka biri olarak eve döner. Karısının eve dönmeyeceğinden emin olan adam, nişanlısıyla yaşamaya başlar bile ve olaylar bu noktadan sonra iyice karışır.

                      ‘TİYATRO İZLEYİCİSİ HER ZAMAN ALKIŞLANACAK BİR İZLEYİCİ’

Oyunda, çok kitap okuyan oldukça kültürlü bir eşi canlandıran İpek Tenolcay, aynı zamanda devam etmekte olan  bir televizyon dizisinde ‘Suzan Şahika’ karakterine de hayat veriyor. Tenolcay ‘ Tiyatro izleyicisi her zaman alkışlanacak bir izleyici. Günümüzde tiyatroya vakit ayırıp gelen çok büyük bir kesimden bahsedemiyoruz. Tiyatro birçok engelle karşı karşıya kalıyor. Bazı dönemlerde şartlar, bizim sabretmemizi gerektiriyor. O dönemleri de birlik beraberlik içerisinde atlatmayı umuyoruz.’ dedi.

Kocamın nişanlısı oyununda umulmayan bir ikinci perdeyle karşılaşılacağını söyleyen Tenolcay sözlerine şöyle devam etti ‘ Benim karakterimin adı Leyla. İzleyici Leyla’yı birinci ve ikinci perdede farklı karakterlerde göreceksiniz. Koca ve onun nişanlısı söz konusu olunca hem trajik hem de komik durumlar söz konusu.’

                ‘ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SANATA DESTEK VERMESİ İZLEYİCİ İÇİN BÜYÜK AVANTAJ’

Tenolcay ‘Sanat, Türkiye’de pahalı bir görsel şov haline geldi. Maalesef özel tiyatrolar desteklenmiyor. Desteklenmeyen özel tiyatrolar kendi bütçelerini çıkarmak zorunda kalıyor. Dolayısıyla tiyatro oyunlarının fiyatları  daha yüksek tutuluyor.  Ataşehir Belediyesi ise her kesimden vatandaş tiyatroya gidebilsin diye oyunların fiyatlarını oldukça düşürüyor. Ataşehir Belediyesi’nin sanata destek vermesi izleyici için büyük avantaj. Bu destek sayesinde düşük bütçeli aileler de Ataşehir’de tiyatroya ya da birçok etkinliğe katılma şansı buluyorlar. Bu durum sanatseverler için büyük memnuniyet.’ diyerek sözlerini sonlandırdı.

Oyunda evin hizmetçisini canlandıran Deniz Pulaş ise ‘Tiyatroda kendimi çok iyi hissediyorum. Evin hizmetçisi olarak kocanın nişanlısı ve eşinin evde olması beni paniğe sokuyor. Ama Leyla karakterine gönül bağım var. Hizmetçi olarak tabii ki yuvalarını bozmalarını istemiyorum.’ dedi.

           ‘ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SANATSAL ETKİNLİKLERE YER VERMESİNİ ALKIŞLIYORUM’

Pulaş ‘ Tiyatronun büyüsü bambaşka bir şey. Arkadaşlarımı tiyatroya çağırdığımda bugün şu dizim var gelemem diyorlar. Ama gelen insanların televizyonda gördüğü oyuncuları sahnede canlı canlı izlemesi müthiş. Ekibe daha sonradan katılan bir oyuncuyum. Henüz yedi, sekiz oyunum oldu. Belediyelerin tiyatroyla halkı daha kolay ve çoğu ailenin bütçesine uygun bir biçimde buluşturmasından dolayı çok mutluyum. Ataşehir Belediyesi’nin bu tip sanatsal etkinliklere yer vermesini alkışlıyorum.’ dedi.


Etiketler
Paylaş:
"Kocamın Nişanlısı’na Ataşehir Halkından Büyük İlgi" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

27. Dönem CHP Milletvekili Adayları
CHP MYK ve PM kararları ile 24 Haziran seçimlerinde milletvekili...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Ataşehir Cumhuriyet...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor
Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda Emekevler Atapark Konutları’nın 4. Kura...
Ramazan’ın Yetkili Davulcuları
Ataşehir’de Ramazan ayında görev yapacak davulculara Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor

  Emekevler’de hak sa...

Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda...
       HİTLER 70 YIL SONRA FİLİSTİN’DE   

       HİTLER 70 YIL SONRA ...

   CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı...
ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ’NDEN GÖNÜLLÜLERE KAHVALTI

ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ...

Yeşilay Derneği Ataşehir şubesi gönüllüleriyle...
Yılın En İyileri “TOÇEV” İçin Seçiliyor

Yılın En İyileri “TOÇ...

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve...
Ara