ATAŞEHİR’DE ‘MANTAR YETİŞTİRİCİLİĞİ’ KURSU DÜZENLENDİ ATAŞEHİRDE GÜNDEM 7

 

Ataşehir Halk Eğitim Merkezi’nin gerçekleştirmiş olduğu Şubat ve Mart aylarında gerçekleşen “Mantar Yetiştiriciliği” kursunun sertifikaları törenle dağıtıldı. 

 


Ataşehir Halk Eğitim Merkezi tarafından “Mantar Yetiştiriciliği” kursu verildi. Şubat ve Mart aylarında gerçekleşen 88 saatlik kursun sertifikaları bugün kursiyerlere teslim edildi. Törene İlçe Tarım Müdürü Hamza Atalay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday ve Halk Eğitim Müdürü Saffet Yılmaz katıldı. 

 

 

“MANTAR TOPLAMANIN ZEVKİ ÇOK BAŞKA” 

Küçükbakkalköy Merkez Cami Konferans Salonu’nda gerçekleşen sertifika töreninde söz alan İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Günday, “Fırsatları değerlendirmekte fayda var. Eğitimin yaşı ve zamanı olmadığı için müthiş bir fırsat değerlendirdiniz. Bu boyutuyla hepinizi tebrik ediyorum. Mantar konusu ayrıca önem arz ediyor. Ülkemizde her yıl ciddi sayıda insanımız mantar zehirlenmesinden hastanelere kaldırıyor. Maalesef, bir kısmının da hayatlarını kaybettiği ile ilgili haberleri duyuyoruz. Dolayısıyla mantarın çok olduğu ama mantar kültürümüzün zayıf olduğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Bu anlamda çok manidar bir kursu bitirdiniz. İnşallah hayatınıza bir zenginlik katar. Ticaretini yaparsınız. Üretimini yaparsınız. Bunun dışında  hobi olarak gelmiş olsanız bile yediğiniz mantarları şüphelenmeden, korkmadan tüketebilirsiniz. Onu toplamanın zevki de çok başkadır. Yemesi bir tarafa ama o ağaçların altında, yaprakların arasında mantarları gördüğünüzde veya üretimini yapıyorsanız, astığınız poşetlerde filizlenmeye başladığında onun verdiği zevke diyecek bir şey yoktur. Pandemi süresince evlere kapanıyoruz. Bazı işleri evden yapıyoruz. Arada fırsat bulup buraya kadar gelmişsiniz. İnşallah, işinize ve ülkemizin faydasına olur” diyerek sözlerini bitirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü Atalay ve Ataşehir Halk Eğitim Müdürü Yılmaz da katılımcıları tebrik ettiler. 

 

Kursiyerlere sertifikaları teslim edildikten sonra hatıra fotoğrafı çekildi. 

 ATAŞEHİR'DE GÜNDEM