cocuk

Bu yıl okullarda hayata geçen uygulamayla öğrenciler, bir yıllık eğitim öğretim döneminde dört kez tatil yapacak. Ataşehir Belediyesi, tatili fırsat bilen öğrencilere bir dizi etkinlik planladı.

 

Dokuz güne çıkarılan tatille birlikte Ataşehir Belediyesinin hazırladığı çeşitli etkinlikler bu dönem de çocukları bekliyor. Çocuklar atölye çalışmaları ve tiyatro oyunlarıyla şimdiden keyifli vakit geçireceğe benziyorlar.

 

TOHUMLARIN YOLCULUĞU MİNİK SEYİRCİLERİYLE BULUŞUYOR

 

“Tohumun Yolculuğu” oyunu, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi’nde 23 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’da seyircisiyle buluşacak. Vatandaşlar, yirmi kişilik kontenjanın olduğu İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi’nin 0 216 469 10 31 numarasını arayarak atölyeye kayıt yaptırabilecekler.

 

ATIK MALZEMELER KİTAP SÜSÜNE DÖNÜŞÜYOR

 

Düştepe Oyun Müzesi’nde yine aynı gün gerçekleşecek “Atık Malzemeden Kitaplık Süslemesi” atölyesinde ise; çocuklar hayal dünyalarında tasarladıkları eşyaları atık malzemelerden yaparak kitaplıklarını süsleyecekler. 14.00 ve 15.30 saatleri arasında iki seans halinde yapılacak atölyelerde her seans için yirmi kişilik kontenjan bulunacak. Altı yaş üzeri çocukların katılacağı atölyeye kayıt yaptırmak için ise Düştepe Oyun Müzesi’nin 0216 688 13 23/29 numaralarını arayabilecekler.

 

ÇORAPTAN KUKLALAR KONUŞUYOR

 

Düştepe Oyun Müzesinde yapılacak “Çoraptan Kukla” atölyesi ise 24 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. Atölyeye katılan çocuklar; iki pinpon topu, renkli ipler ve bir de çoraptan ortaya çıkan kuklalara istedikleri duyguları verip, seslendirme yapabilecekler. İki seans halinde yapılacak atölyeler 12.30 ve 14.00 saatlerinde de her seans için 20 kişilik kontenjana sahip. Vatandaşlar, 5-12 yaş arası çocukların katılacağı atölyeye müzeye ulaşarak kayıt yaptırabilecekler.

 

ÇOCUKLARA KORSAN VE HAZİNE OYUNU!

 

Çocuklar için hazırlanan tiyatro etkinliği kapsamında belediyenin Tiyatro Topluluğu tarafından sahnelenecek Kaba Korsan ve Hazine Adası isimli tiyatro oyunu yine aynı gün saat 12.00’da başlayacak. Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek oyuna 4 yaş üstü çocuklar katılabilecek.

 

YAZARLAR ÇOCUKLARLA BULUŞUYOR

 

“Yazarlar Çocuklarla Buluşuyor” etkinliği kapsamında Ünlü Çizer/Yazar Behiç Ak söyleşisi, Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde 23 Kasım Cumartesi günü saat 15.00’da başlayacak. Bu etkinlikte Çocuk Edebiyatı’nın önemli isimlerinden Ak ile çocukların iç dünyalarını, yaşamı sorgulayışlarını yansıttığı, “Tavşan Dişli Bir Gözlemcinin Notları” isimli çocuk romanı üzerine bir söyleşi gerçekleşecek.