yıldız tosyalı ataşehirde gündem eylem buldu

 

Kitaplarıyla çocukların dünyasına ışık tutan Filiz Tosyalı artık Ataşehir'de Gündem gazetesinde... 

 

Ataşehir’de Gündem gazetesinden tüm Ataşehirlilere merhaba demek istiyorum...

 Filiz TOSYALI

filiztosyali@gmail.com

Artık kalemim ve duygularım sizlerle beraber yol alacak. Bazen birlikte coşup,  hüzünlenip, bazen de yaşama farklı açılardan bakıp çözümler üreteceğiz. Yaşam becerileri, kariyer ve iletişim için konferanslar veren, seminer düzenleyen; yaşamla başa çıkmak isteyenlere hizmet eden en eski koçlardan biriyim. Yazarlığımın yanında Uluslararası Koçluk  (ICF) üyesiyim. Anne babaların aile içi iletişim becerilerini geliştirmelerine yardımcı olmaya hazırım.  Karşınıza; yazar, eğitmen ve konuşmacı olarak çıkmayı hedefledim. Bana düşüncelerinizi, çözüm aradığınız konuları yazabileceksiniz. On binlerce okurum var, onlar iletişimin önemini anladılar, mutlu oldular. Beş-altı yıl Milliyet gazetesinde,  on yıl Junior ve Güneş gazetesinde köşe yazarıydım. Ayni yıllarda başladığım İngiltere Açık gazetede, Brüksel Binfikir gazetesinde köşe yazarlığına devam ediyorum. Antakya Güney Rüzgarında 2021 yılının son aylarında yazmaya başladım. Şimdi sizlerle beraberim. Yazmak, okumak ve eğitimin içinde olmak en büyük uğraşım oldu. 

 

 “ATAŞEHİR BENİM İÇİN ÇOK ÖZEL BİR YERLEŞİM BELDESİ”

 

 

Sadece İstanbul’un 39 ilçesinden biri değil, çok özel bir yerleşim beldesi...

 

Ataşehir ilçe statüsü kazanabilmek için; Kadıköy, Üsküdar ve Ümraniye’nin bazı mahallelerini de içine alarak güzelliğine güzellik kattı. Denizin mavi sularından  bile destek almadan sevilmeyi başardı.  Etrafında Sancaktape ve ciddi bir genç nüfusu barındıran Maltepe olmasına rağmen çalışan kesimin yaratıcılığı ile de  öne geçti. Ben Ataşehir’i ilk dolaştığım yıllarda; “şurada bir otel olsa ne güzel olur” diyenlerdenim. Uzun süre bana inanan yakın dostlarımla Ataşehir’i dolaşıp otel arsası aradığımız da oldu. Bugünleri çok önceden görebilmiştim. Yazarlığımın ötesinde her şeyden önce bir ekonomistim. Ataşehir’in gelişmesiyle modern işler yapan sakinleriyle gurur duymam da belki  bu yüzdendir. 

 

Bana Ataşehir’de yaşamak bir ayrıcalık gibi gelmeye başlamasının hayatımda önemli yeri var. Galiba ben Ataşehir’i insanlarıyla, bir eğitim ocağı olmasıyla  seviyorum. 

 

“EN SEVDİĞİM YERLERİNDEN BİRİ DE ANAOKULLARI SOKAĞI”

 

 Eğitim denildiği anda ilk akla gelen bir yer Ataşehir. Doğa Kolejlerine danışmanlık yaparken, Bilfen Eğitim Kurumlarıyla proje üretirken hep Ataşehir’e hayran oldum.  Ataşehirli olmanın heyecanını da yaşadım. Adeta benim Bayramoğlum olmuştu, oraya da olan aşkımı okuyucularımın hepsi bilir. Bu kez Ataşehir için yazma arzusuyla yola çıktım. Neden, Ataşehir için de ödüllü bir köşe yazım yayımlanmasın. Ya da yeni bir eserim. Sizlerden gelenleri okumak, sizlere yazmak yazarlık kariyerime yeni ışıklar yakacak, bundan eminim. İzin verir misiniz, “Ataşehir’de Gündem’e  Yazmayı Seviyorum” diye bugünkü yazımı bitiriyorum.