PHOTO-2023-04-23-09-20-21

 

Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılış yıldönümü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu makamını çocuk bayramında Asya Kara’ya devretti.

 

Cumhuriyet’in 10. yılından itibaren her 23 Nisan’da gelenek haline gelen makam devri İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanlık binasında da devam etti. İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu, 23 Nisan kutlamalarında makamını bir süreliğine partili ailenin kızı olan Asya Kara’ya devretti. 

 

Asya Kara Başkan Yörükoğlu’na daha çok park, yeşil alan, hayvanlar için özgürlük ve çocuklar için güzel projeler yapılması talimatını verdi.

 

 

 Bora Yörükoğlu ile Küçük Asya’nın arasında geçen diyaloglar teşkilatta bayram havası yaşattı.

 

 Yörükoğlu ise 23 Nisan mesajında şu ifadelere yer verdi: “23 Nisan 1920 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı kutlu bir tarihtir. Henüz Kurtuluş Savaşı sürerken, ulusumuzun egemenliği ilan edildi.  Bu tarihten itibaren halkın seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kendisini yönetmeye başladı. Ulu Önder Atatürk böylesine önemli bir olayın kutlanması gerektiğini düşünerek 23 Nisan’ı ulusal bayram olarak ilan etmiş ve daha sonra da bu bayramı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”