PHOTO-2021-12-28-12-10-32 (2)

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği'nin 72.yıl kutlaması ve yeni yıl yemeği İstanbul Ataşehir Şubesinin ev sahipliğinde Genel Başkan Hülya Yüksel, Yönetim kurulu ve şubelerinin katılımı Büyük Kulüp derneğinde gerçekleştirildi.

 

Ataşehir Şube Başkanı Prof.Dr. Tülin Arun"un açılış konuşması ile başlayan yemekte Genel Başkan Hülya Yüksel söz alarak;Tükd"yi 72 yıl önce kuran dönemin lider ve önder kadınlarını minnetle andı ve 72 yıl boyunca dernekte farklı görevlerde bulunarak bugünlere taşıyanlara teşekkür etti.

 

SİYASET ÜSTÜ DURUŞUYLA YOLA DEVAM...

 

 

Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği"nin pandemi sürecinde  görünürlüğünün artması,  yeniden yapılanması ve kurumsal yapısının yenilenmesine önem verdiklerini belirten Hülya Yüksel, TÜKD"nin değerli kurucularının, önceliğinin genç kadınlarımızın, kadınlarımızın her alanda eğitilmeleri olarak belirlendiğini,  derneğin 72 yıldır Atatürk ilke ve devrimlerinden sapmadan, çağdaş, lâik, din, dil, ırk ayrımı yapmadan, özel hayatlara saygı duyarak, kadınların karar mekanizmalarında ve siyasette eşit temsille yer almalarını teşvik etmekle birlikte her zaman siyaset üstü  duruşu ile yoluna devam ettiğini belirtti.

 

ŞUBE BAŞKANLARINA PLAKET VERİLDİ

 

 

Süreyya Ağaoğlu ve Çocuk Dostları Derneği Başkanı Tevfik Akyol ve eşi, Kadın Hakları konusunda yazdığı kitabın gelirini Tükd"ye bağışlamak isteyen Avukat Lerzenur Elik, Kadıköy Life"in sahibi Kadir Toprakkaya ve eşi kutlamaya katılarak bu özel günün mutluluğunu Tükd camiası ile paylaştılar.

 

Ataşehir, Ankara, İstanbul, Adana, Isparta, Bursa, Yalova, Sarıyer, Bakırköy, Bolu, Karşıyaka, Kocaeli Şubelerinin katıldığı organizasyonda 2022 yılında dönemlerini bitirecek olan Şube Başkanlarına plaket verilerek bulundukları illerde kadınları güçlendirmek, eğitim seviyelerini yükseltmek için yaptıkları çalışmalar için Genel Başkan Hülya Yüksel tarafından teşekkür edildi.

 

ŞUBE SAYISINDA HEDEF 35

 

Türkiye genelinde yer alan bursiyerler ve burs alarak mezun olan Genç Tükd"lilerin ortak platformlarda biraraya getirildiği belirten Yüksel, Genç kadınların sadece eğitim gördükleri alanda değil geleceğe yönelik sosyal, ekonomik, teknolojik, uluslararası alanlarda da eğitildiğini belirterek, derneğin gelecekte bu gençlere emanet edileceğini söyledi. Türkiye genelinde 28 şubesi olan Tükd"nin gelecek yıl şube sayısını 35 olarak hedeflediği ve yeni şubeler ile örgütlenmelerinin güçleneceğini ve bu durumun topluma, kadınlara yönelik çalışmalara katkısı olacağını belirtti.