MAFYANIN İŞGAL ETTİĞİ ARSA  ATAŞEHİR ÇOCUKLARINA HEDİYE EDİLDİ

MAFYANIN İŞGAL ETTİĞİ ARSA  ATAŞEHİR ÇOCUKLARINA HEDİYE EDİLDİ
Bu haber 22 Eki 2018 Pts 9:46 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Belediye Meclisi Ekim ayı son toplantısında gergin anlar yaşandı. Mecliste yaşanan gerginliğin ilki Ak Parti’den İsmail Levent’in konuşmasını kürsüden yapmak istemesiyle yaşandı. İsmail Levent’in bu isteğine Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Mustafa Kemal Aldoğan tepki gösterdi. Aldoğan bütçe ve faaliyet raporlarının dışındaki konuşmalar için kürsüye gelinmesinin gerek olmadığını belirterek Ak Parti Meclis Üyesi İsmail Levent’in isteğine izin vermedi. Aldoğan “Bütçe ya da faaliyet raporu olsa kabul edilebilir bir istek, fakat, gündem dışı bir konuşma için kürsüye gelmeye gerek yok. Kaldı ki son 4 senede 4-5 defa ve genelde Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezi’nin kürsüye çıktığını da hatırlatmak isterim” şeklinde açıklama yaptı.

       ‘Tenkit ederken insaf ve izan sahibi olunmalıdır’

Meclis bir diğer gergin anlarının yaşanmasına sebep olan konumeclisin Ak Parti kanadından Ataşehir’deki yeşil alanlar üzerine imar iddiası söylemleri oldu. Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Sadi Özata  Ak Partili meclis üyelerinin, yeşil alanlarının ranta dönüştürüldüğü şeklindeki sözlerine tepki göstererek böyle bir iddianın desteklenmesini ve ispatı istediğini belirtti. Özata:  “Eğer varsa çıkarsınlar göstersinler. Ama ben kendilerine başka örnekler verebilirim. En basiti AK Parti’ye bağlı olan Çekmeköy’de belediyeye devredilen büyük bir  alan nasıl ranta dönüştüğünü gitsinler orada sorsun öğrensinler” dedi. Özata’nın konuşmasında yer verdiği “Tenkit ederken insaf ve izan sahibi olunmalıdır” açıklaması üzerine  Ak Parti Meclis Üyesi ,İsmail Levent’in “Hakaretlere cevap vermek istemiyorum” söylemi  Özata’nın tepki vermesine yol açtı.  Sadi Özata: “ Benim hangi kelimem de hakaret var? İnsaf ve izan kelimesini hakaret olarak kabul ediyorsanız, size açıklamasını yapabilirim” diyerek sözlerinin hakaret olmadığını belirtti.

 Ak Parti kanadının Ataşehir’deki yeşil alanların imar iddiasına tepki gösteren bir diğer kişi de Cumhuriyet Halk Partisi Ataşehir Belediyesi Meclis Üyesi Süleyman Karadağ oldu.

Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezi’nin 1 m2 yeşilliği bile imara açmadığı açıklamasını yapan Karadağ, Ataşehir’de yapılan parkları, yeşil alanları, kültür merkezlerine ve sağlık ocaklarına bakılmasını istedi. Karadağ : “Mafyanın işgal ettiği 700 bin metrekarelik arsayı Ataşehir’in  çocuklarına hediye etmiş bir belediye başkanına bunları söylemek ayıptır. Esatpaşa ile Ferhatpaşa arasında ne kadar park yapıldığına gidin bakın. Ferhatpaşa’da kaldırımlarda diz boyu ot vardı, giremezdiniz. Altyapısı, asfaltı yapıldı. Kültür merkezi ve sağlık ocağı açıldı” şeklinde tepkisini dile getirdi.

       ‘O sokaklarda dolanırken ben siyaset yapıyordum’

Ekim ayının son meclis toplantısında kürsü ve yeşil alanlardan sonra Özata ve  AK Parti’den Mehmet Emin Özkaya’nın sözlü tartışması dikkat çekti. Özkaya, 5 dakikalık sürede hızlı konuştukları için Özata’nın kendilerini anlayamamış olabileceğini dile getirerek yeni bir gerginliğe imza atmış oldu. Mehmet Emin Özkaya’ya cevaben Özata:  “Mehmet Emin Özkaya ile birlikte spor yapmaya da, süratına yetişmeye de hazırım. Aslında o benim süratime hiçbir zaman yetişmedi, yetişemez de. O sokaklarda dolanırken ben siyaset yapıyordum. Oturduğu koltukları ona hazırlayan benim. Onun için laflarını söylerken dikkatli olması gerekir” dedi.

Toplantının en ilginç anı ise  hayatını kaybeden ünlü fotoğraf sanatçı Ara Güler’le ilgiliydi. AK Parti’den Mustafa Cevat Arzık’ın, Güler için “Allah’tan rahmet diliyorum” demesi üzerine Sadi Özata, “Rahmet kelimesi Müslüman kimseler için söylenir. Ara Güler Hristiyandı. Rahmet, Cenab-ı Hak’kın yalnızca Müslümanlara bahşetmiş olduğu bir ifadedir” diyerek, Arzık’ı uyardı.

Etiketler
Paylaş:
"MAFYANIN İŞGAL ETTİĞİ ARSA  ATAŞEHİR ÇOCUKLARINA HEDİYE EDİLDİ" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

STK’LAR ATAŞEHİR’DE BİRARAYA GELDİ
Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi, Zübeyde Hanım Hizmet İçi...
ATAŞEHİR’DE BOŞALAN KOLTUĞA YENİ BAŞKAN
Merter Sağınç’ın görevinden istifa ederek ayrıldığı İyi Parti Ataşehir İlçe...
ATAŞEHİR’DE DERSLER ARTIK DÜŞTEPE OYUN MÜZESİ’NDE
Ataşehir Belediyesi öğrencilerin derslerine motivasyonunu artırmak ve onları öğrenmeye teşvik...
CELAL YARDIMCI ORTAOKULU’NDAN OTİZMLİ ÇOCUKLARA TAM DESTEK
Ataşehir Belediyesi ve çözüm ortaklarının birlikte başlattığı, gelirinin ise otizmli...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Malesef, bu hafta hiç haber girilmedi.
STK’LAR ATAŞEHİR’DE BİRARAYA GELDİ

STK’LAR ATAŞEHİR’DE BİRARAY...

Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent...
ATAŞEHİR’DE BOŞALAN KOLTUĞA YENİ BAŞKAN

ATAŞEHİR’DE BOŞALAN KOLTUĞA...

Merter Sağınç’ın görevinden istifa ederek...
ATAŞEHİR’DE DERSLER ARTIK DÜŞTEPE OYUN MÜZESİ’NDE

ATAŞEHİR’DE DERSLER A...

Ataşehir Belediyesi öğrencilerin derslerine motivasyonunu...
CELAL YARDIMCI ORTAOKULU’NDAN OTİZMLİ ÇOCUKLARA TAM DESTEK

CELAL YARDIMCI ORTAOKULU’ND...

Ataşehir Belediyesi ve çözüm ortaklarının...
GELECEK “SIFIR ATIK” MÜCADELESİ İÇİN EĞİTİLİYOR

GELECEK “SIFIR ATIK” MÜCADE...

Sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların...
Ara