IMG-9568

 

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve teşkilat yönetimi  gazetecilerle ilçe binasında bir araya geldi. Geçtiğimiz aylarda seçim sürecinden geçerek teşkilat içinde güven tazeleyen Yörükoğlu, siyasi yakın gelecek planı için partilerini iktidara taşımak olduğunu belirtti. Yörükoğlu aynı zamanda “İki Yaka İstanbul” projeleri kapsamında Ataşehir’in 17 mahallesinde yaklaşık 2 bin 500 aileye ulaştıklarını ifade etti. İlçe sakinlerinin İYİ Parti Ataşehir teşkilatına ulaştırdıkları sorunların başında ekonomi, yüksek kiralar ve bazı mahallelerde yaşanan uyuşturucu sorunu olduğu ifadeleri Yörükoğlu’nun konuşmasında öne çıkanlar arasındaydı.

 

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Bora Yörükoğlu ve teşkilat yönetimi  gazetecilerle ilçe  binasında bir araya geldi. Seçim çalışmaları startını verdiklerini işaret eden Yörükoğlu, sandık güvenliği için ciddi çalışmalara imza attıklarını ifade etti. 

Ataşehir’de her hafta bir mahalle üzerinden projelerini yürüttüklerini açıklayan  Bora Yörükoğlu’nun konuşmasından bazı satır başları şöyle sıralandı:

 

 

*İlçede yeni bir seçim süreci atlattık ve yeni yönetimimiz ve divanımızla tekrar yoğun bir şekilde çalışmaya başladık. Malumunuz biz şuanda tüm İstanbul genelinde “İki Yaka İstanbul” diye bir proje yürütüyoruz. Bunun geneli “ Bir Anlat İstanbul”  projemiz vardı; burada tüm mahalleleri gezip halkımızı, esnafımızı dinledik. Genel olarak onların şikâyetlerini toplayıp, bunları derleyip genel merkeze ve gerektiğinde de mecliste gündem haline getirmeye çalıştık.

 

* Şimdi de “İki Yaka İstanbul “ da yine kendi ilçe teşkilatlarımız için de her hafta bir mahalleyi ziyaret ederek, Kadın Politikaları Başkanlığımızı tarafından ev ziyaretlerini, Gençlik Politikaları orada gençlere yönelik yapabilecekleri bir aktivite varsa onları STK Başkanlığımızda o mahalledeki dernekleri ziyaret ediyor.

 

* Her hafta bir mahalle üzerinden bu projeyi yürüttük. Bunun yaklaşık bu ay itibarıyla sonuçlandırmış olacağız. 17 mahallemizi de tek tek çok detaylı olarak gezdik. Bununla paralel yeni yönetimle beraber yeni bir teşkilat yapılanması oluşturduk. Hem mahallemizde mahalle başkanlığı ve onunla paralel 10 kişilik bir teşkilat oluşturduk. 

 

*Bizim için seçimden seçime 5 yıllık yapılan çalışmalarının en sonucu sandık güvenliğidir. Sandık güvenliği konusunda da çok sıkı bir çalışmamız var. Biz İYİ Parti olarak bu seçimde sandığa kendimiz parti adına görevli koyacağız. Bütün sandıkların doğru savunulması anlamında o kişilerin belirlenmesi, eğitimlerinin tamamlanması hatta yedekleri ile birlikte o çalışmayı şuanda başlamış durumdayız. 

 

*Ciddi üye çalışmalarımız var. Belki denk gelmişsinizdir, bizim üyelik karavanımız da farklı mahallelerde üye çalışması ve tanıtım çalışmalarımız devam ediyor. Örnek Mahallesi’nde olsun, İçerenköy Mahallesi’nde olsun şuanda da Atatürk  Mahallesi’nde üyelik karavanımız, tanıtım karavanımız var. Orada da insanlarımızla buluşup, partimizin politikaları hakkında bilgi verip isteyenleri de partimize üye yapıyoruz. 

*17 mahalleyi de gezdiğimizde esnafımızın ve halktaki gördüğümüz problem ya da bize yansıtılan problem ekonomi. Esnafımızda da bu çok büyük sıkıntı, herkes açıkçası seçimlere odaklanmış durumda seçimleri bekliyor. 

*Bizden de büyük beklentiler var biz de bu beklentileri karşılayabilmek için elimizden gelen çalışmayı yapmaya devam ediyoruz.  Bizim ilçe seçimleri sonrasında il seçimlerimizde tamamlandı. İlde de bir önceki il başkanımız Buğra Kavuncu Genel Merkezde Genel Başkan Başdanışmanı oldu; seçim ve propagandadan sorumlu...  İstanbul’da da Coşkun Yıldırım İl Başkanımız oldu. 

*Yeni proje çalışmalarımız da olacak. Hem İstanbul kapsamında hem Türkiye kapsamında olacak. Genel merkezden ciddi bir seçim kampanyamız devam ediyor. Hazırlıklarımız tam, bu süreci iyi bir şekilde hem kendi adımıza Ataşehir’de, hem İstanbul’da ve Türkiye’de atlatacağımızı düşünüyorum. 

*Ataşehir’in soruları olarak öne çıkan mahalle bazına indirgediğimizde belli mahallelerimizde imar sorunu var. Bu çok öncelikli öne çıkan ekonominin yanında, imar ve tapu problemi belli mahallelerde mevcut. Diğer bir sorun da maalesef üzülerek karşılaştığımız uyuşturucu konusu. Belirli mahallelerde öne çıkan ciddi bir problem. Bu tabii çok yerelde çözülebilecek bir konu değil özellikli uyuşturucu tarafı.  Bu daha genel merkezi bir sorun. Hepimize düşen çok şey var bu konuda.  Bu konuyu emniyetle görüştük. Ataşehir Emniyet Müdürlüğü içinde de çok çözülecek bir konu değil. Çünkü bunun ülkeye girişinden başlıyor, bizim de özellikle genel başkanımızın belirttiği gibi bunun fiyatından baksanız problemi zaten net olarak görüyorsunuz. Sınır içine girişinin rahatlığından kaynaklanıyor biraz.”