On Sekiz Milyon Öğrencinin Tatil Mutluluğu

On Sekiz Milyon Öğrencinin Tatil Mutluluğu
Bu haber 19 Oca 2018 Cum 17:03 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Veliler ve öğrenciler, yoğun bir dönemi daha geride bıraktı. Türkiye genelinde ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim gören 18 milyon öğrenci, karnelerini almanın sevincini yaşadı. 2017-2018 ilk döneminin sona ermesiyle karne dağıtım töreni programı Ataşehir Şehit Hasan Akan İlkokulu gerçekleştirildi. Okul Müdiresi Füsun Kubilay’ın açılış konuşmasıyla başlayıp Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun ve Ataşehir İlçe  Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’ın yaptığı konuşmalarla devam eden program, öğrencilerin solo piyano dinletisi, zeybek ve halk oyunu gösterisiyle sona erdi.

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ‘Çocuklarımızı geleceğe hazırlama yönündeki çabalarınız emekleriniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ataşehir nüfusu ve aktivitesi çok fazla olan bir ilçe. Eğitim canlı bir organizmadır. Sürekli yenilenmesi gerekiyor. Bizler okullarımızı depreme dayanıklı hale getiriliyoruz.’ dedi.

                ‘ATAŞEHİR EĞİTİM SEKTÖRÜNDE GÖZ DOLDURUYOR’

Karamehmetoğlu; ‘Ataşehir, İstanbul genelinde özellikle Anadolu Yakası’nda eğitim hizmetleri açısından bir merkez olma yoluna doğru gidiyor. Bu noktada gayret eden tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Ataşehir’de eğitim deyince gerek özel okulları gerekse kamu okulları bakımından göz dolduran hizmetleri var. İlçe Milli Eğitim Müdür’ümüze Şube Müdürlerimize, gayret eden tüm veli ve öğrencilerimizi kutluyorum.’ diyerek sözlerine son verdi.

Füsun Kubilay; ‘Eylül ayından bu yana çeşitli etkinlikler ve projeler gerçekleştirdik. Yürüttüğümüz bu projelerin amacı, çocukların yalnızca matematikte çok soru çözmeleri ya da sınavlarda daha yüksek not almalarına yönelik değildi. Çocuklarımızı iyi birer insan olarak yetiştirmek tek çabamızdı. Bu çabalarımızda bizlerin yanında olan, toplantılarımıza her daim katılarak desteklerini esirgemeyen ve bizlere yön veren Sayın Kaymakam’ımıza, okullarımızın çok yönlü olmasına öncülük eden Sayın İlçe Eğitim Müdür’ümüze, siyasi parti temsilcilerine, öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.’ dedi.

                               ‘ÇOCUKLARIMIZ BİZİM EN KIYMETLİMİZDİR’

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Bakanı Ertuğrul Bilican; ‘Resmi ve özel tüm okullarımızda altı bin sekiz yüz öğretmenimiz, seksen üç bin öğrencimizle sorunsuz, kazasız ve başarıyla 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılını tamamlamış bulunuyoruz. Öğrencilerimizin karnelerine baktığınız zaman 0-100 arasında rakamlar görüyorsunuz. Velilerimize hep şunu söylüyoruz; karneler çocuklarınızın sadece akademik başarı değerlendirmesidir.’ şeklinde konuştu. Karnelerin, öğrenciler için iyiyi ya da kötüyü temsil etmediğini vurgulayan Bilican; ‘Karneleri nasıl olursa olsun, çocuklarımız bizim en kıymetlimizdir’ dedi. Ayrıca çocukların, karnedeki notlarla değerlendirildiği anda velilerin kendilerine ‘Benim kusurum nedir?’ sorusunu sormalarının gerektiğinin de altını çizdi.

                                TATİLDE ÖĞRENCİLERE ÖDEV YOK

Bilican; ‘Tatil öğrencinin tatilidir. Ödev yapma zamanı değildir. Geçen yıl bir kapanış konuşmamda öğrencilere; eğer ödev veren öğretmenleriniz varsa gelin bana şikayet edin demiştim. Bırakın öğrenci tatilde dinlensin. Öğrenciler tatilde hayatını daha iyi anlamak ve öğrenmek için kitap okumalıdır.’ şeklinde konuştu.
 

                        ‘ MADDİ ANLAMDABÜYÜDÜKÇE SOSYAL YAŞANTIMIZDA KÜÇÜLÜYORUZ’


Bilican, velilerin tatilde çocuklarıyla vakit geçirmesi gerektiğini, birlikte sinema ve tiyatroya gitmenin çocuklar için yararlı olacağını belirtti. Bilican; ‘Velilerimiz çocuklarını aile büyüklerinin yanına götürüp büyüklerin ellerini öptürsünler.  Evlerinizde büyüklerinizi misafir edin. Maddi anlamda büyüdükçe sosyal yaşantımızda küçülüyoruz. Çocuklarımıza milli manevi değerlerimize bağlı olmaları için özel çaba harcıyoruz. Bu çaba sadece bizimle sınırlı kalmamalı. Velilerimiz de bu çabaya ortak olmalı. ‘ diyerek konuşmasına son verdi.


Etiketler
Paylaş:
"On Sekiz Milyon Öğrencinin Tatil Mutluluğu" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

27. Dönem CHP Milletvekili Adayları
CHP MYK ve PM kararları ile 24 Haziran seçimlerinde milletvekili...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS
 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı Ataşehir Cumhuriyet...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor
Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda Emekevler Atapark Konutları’nın 4. Kura...
Ramazan’ın Yetkili Davulcuları
Ataşehir’de Ramazan ayında görev yapacak davulculara Ataşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

ATAŞEHİR’DE 19 MAYIS

 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve...
  Emekevler’de hak sahipleri evlerine kavuşmaya devam ediyor

  Emekevler’de hak sa...

Ataşehir Belediyesi 7. Konferans Salonu’nda...
       HİTLER 70 YIL SONRA FİLİSTİN’DE   

       HİTLER 70 YIL SONRA ...

   CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı...
ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ’NDEN GÖNÜLLÜLERE KAHVALTI

ATAŞEHİR YEŞİLAY DERNEĞİ...

Yeşilay Derneği Ataşehir şubesi gönüllüleriyle...
Yılın En İyileri “TOÇEV” İçin Seçiliyor

Yılın En İyileri “TOÇ...

Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi ve...
Ara