ataşehir'de-sömestr-şenliği

 

Ataşehir Belediyesi, yarı yıl tatili için öğrencilere bilimden, sanata; spordan, gastronomiye çeşitli alanlarda yetenek ve becerilerini keşfedip sınayabilmeleri amacıyla düzenlendiği Sömestr Şenliği programını yayınladı.

 

Yarıyıl tatili boyunca çocukların ve ailelerinin birlikte katılacağı etkinlikler; Mustafa Saffet Kültür Merkezi, Zübeyde Hanım Eğitim ve Kültürevi, Ferhatpaşa Bilim ve Sanat Merkezi, Cemal Süreya Etkinlik Merkezi, İçerenköy Sanat Eğitim Merkezi, Kayışdağı Yaratıcı Çocuk Merkezi, ATAMEM, Yenisahra ATAMEM ve Ahmet Telli Çocuk ve Halk Kütüphanesi’nde gerçekleşecek.

 

Sömestr Şenliği’nde yapılacak olan atölye çalışmaları 18 Ocak-2 Şubat tarihleri arasında günde iki seans olarak düzenlenecek. Her yaştan çocuk için farklı gün ve saatlerde gerçekleşecek etkinlikler ücretsiz olacak.

 

İki hafta sürecek programda; doğal üretimle sağlıklı bir yaşamı aşılayan çalışmaların yapılacağı  “Bilim Atölyeleri”, çocukların mutfakta hem eğlenecekleri hem de hayal güçlerini geliştirecekleri “Gastronomi Atölyeleri”, kendi yetenek ve becerileri doğrultusunda dikiş ile tanışıp, üretim yapacakları “Beceri Atölyeleri”, bedensel gelişimini destekleyen “Spor Atölyeleri”, hayal dünyalarını somutlaştıracakları “Sanat Atölyeleri” ve doğa sevgisini kazanacağı “Tarım Atölyeleri” olacak.

 

4-12 yaş aralığındaki çocuklar katılım sağlayacağı Bilim, Sanat, Gastronomi, Sinema ve Fotoğrafçılık, Beceri, Spor ve Tarım atölyelerine, kayıt 6 Ocak Pazartesi gününden itibaren ilgili birimlere başvurularak veya telefon ile iletişime geçilerek yapılacak

 

 Sömestr Şenliği kitapçığına ulaşmak için burayı tıklayınız.