ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİ YENİDEN AÇILDI

ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİ YENİDEN AÇILDI
Bu haber 06 Kas 2017 Pts 13:31 tarihinde eklendi.
mm
Paylaş:

Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu yeniden hizmete açıldı.

 

Ataşehir Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Okulu, yaklaşık iki yıl önce yıkılıp Kadıköy’deki okula birleştirildi. Yapılan yenileme çalışmaların ardından okul daha iyi hale getirilerek büyük bir açılışla yeniden hizmete girdi. Törene Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, Ataşehir Belediye Meclisi Birinci Başkan Vekili Sadi Özata,  Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, STK temsilcileri ve okul müdürleri katıldı.

 

                             Spor ve sanat camiası da açılıştaydı

Sunuculuğunu Şenol İpek’in yaptığı açılışa spor ve sanat camiasından da ünlü isimler katıldı. Komedyen Yavuz Seçkin, Teknik direktör Yılmaz Vural, eski Milli futbolculardan Levent Kartop, Mustafa Kocabey ve Milli Voleybolcu Bahar Mert, bu özel günde engelli öğrencileri yalnız bırakmadı.

                                               ‘Bire bir eğitim verilecek’

Törenin açılış konuşmasını Yunus Emre Özel Eğitim Uygulama ve İş Uygulama Merkezi Okul Müdürü Ahmet Özgül yaptı. Okulun özellikleri hakkında bilgi veren Özgül, otuz altı dersliği bulunan okulda down sendromlu, zihinsel engelli, otizmli ve fiziksel engelli çocukların eğitim aldığını söyledi. Bir sınıfta dört öğrenci ve dört öğretmenle bire bir eğitim verdiklerini dile getiren Özgül, “Temel amacımız öğrencilerimize öncelikle mutlu oldukları ortamlar oluşturmak, ailelerine en az bağımlı hale getirmektir. Onların toplum ile bütünleşmesini sağlamak ve yaptığımız uygulamalarla öğrencilerimizi üreten bireyler yapmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

                                  ‘Ataşehir’de beş özel eğitim okulu var’

İlçe Milli Eğitim Müdürü Bilican ise ilçede bulunan özel eğitim okulları hakkında bilgi verdi. Biri anaokul olmak üzere Ataşehir’de beş özel eğitim okulu olduğunu vurgulayan Bilican, bu okullarda altı yüz otuz iki öğrencinin eğitim aldığını belirtti. Ataşehir’de toplamda iki bin altı yüz öğrenciye özel eğitim verildiğini ifade eden Bilican, “Yapımı süren okullarımız var. Bu okullarımız hizmete girdiğinde daha etkin eğitim vereceğiz. Yapımı devam etmekte olan on tane de okulumuz var. Fiziki çalışmaların yanı sıra eğitime kalitenin artırılması konusunda da gerekli çalışmaları yapmaktayız” şeklinde konuştu.

                      ‘STK, hayırseverler, spor ve sanat camiası destek vermeli’

Programda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci,  spor ve sanat camiasından destek istedi. Yelkenci, “Bakanlığımız ve İstanbul valiliği özel eğitim alanlarının özellikle üzerinde duruyor ve elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyor. STK temsilcileri, hayırsever iş adamlarımız, spor ve sanat camiası da bu tür faaliyetleri desteklerlerse daha güzel yol alabiliriz. Bugün itibariyle İstanbul’da atmış beş bin öğrencinin elli beş bini kaynaştırma sınıflarında, yaklaşık on bini de özel eğitim okullarında eğitim görmekte. Bu alanda bağışçılarımızın da destekleriyle daha hızlı yol kat ediyoruz. Yedi okulumuzu bitirdik, yapımı devam eden yedi okulumuz daha var.  Engelli çocuklarımızın bize ihtiyacı olduğu kadar bizimde en az o kadar onlara ihtiyacımız var” dedi.

 

                            ‘Onların yüzleri gülerse biz de mutlu olacağız’

Engelli çocukların annelerine dikkat çeken Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu ise en büyük alkışı onların hak ettiğini söyledi. Engelli çocukların eğitimine odaklanacaklarını ifade eden Karamehmetoğlu, “Ailelerle birlikte bu kardeşlerimizin yüzlerini güldüreceğiz. Onların yüzleri gülerse biz de mutlu olacağız. İnşallah okulun içini dolduracağız. Ben engelli kardeşlerimizin anneleri ve ailelerine çok teşekkür ediyorum. Hepimizin bu engellerle karşılaşma ihtimali olduğundan yaşamdaki engelleri bir an evvel kaldırmak için çalışmalıyız. Yüreklerimizden engelleri kaldırırsak hayatımızda da engeller kalmaz” şeklinde konuştu.

                        Öğrencilerin performansı büyük alkış aldı

Konuşmaların ardından okulun açılmasında emeği geçen Yılmaz Vural, Levent Kartop, Mustafa Kocabey Yavuz Seçkin, Bahar Mert ve Şenol İpek’e plaket takdim edildi. Programda işitme engelli öğrencilerin halk oyunu ve performans gösterileri büyük alkış aldı. Gösterilerin ardından protokol üyeleri okulun açılış kurdelesini keserek yenilenen okulun sınıflarını gezdi.

Etiketler
Paylaş:
"ÖZEL EĞİTİM İŞ UYGULAMA MERKEZİ YENİDEN AÇILDI" HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Bu konuya hiç yorum yapılmadı.

Yorum yapma kapalı.

HEMEN YORUM YAP
img

BU HABERLER DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR!

Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller
Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın kullandığı Ticket Restaurant markasıyla yemek...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR
Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanan Ataşehir Belediyesi,...
     GAMZE AKKUŞ İLGEZDİ KADIN MAHKUMLAR İÇİN SORUYOR
İSTANBUL 1.Bölge Milletvekili MYK Üyesi CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze...
Hamza Yerlikaya Spor Salonu Açıldı
Hamza Yerlikaya Spor Salonu açıldı.  Galatasaray Ataşehir Spor Okulları tarafından...
facebook
çok okunan haberler
Malesef, bugün hiç haber girilmedi.
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
Türkiye’deki Kurumların Çalışanlarına Sağladığı Teşvik ve Ödüller

Türkiye’deki Kurumlar...

Türkiye’de 1,5 milyonu aşkın çalışanın...
ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BULUŞTURAN KURSLAR BAŞLIYOR

ENGELLİ BİREYLERİ SANAT BUL...

Yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan...
  2019’DA BELEDİYE BÜTÇESİNDE TASARRUFA GİDİLDİ

  2019’DA BELEDİYE BÜ...

 Ataşehir Belediye Meclisi (11 Ekim...
        Ataşehir’de İklim Eylem Plan

        Ataşehir’de İklim E...

Ataşehir Belediyesi, hava kalitesinin korunması...
ATAŞEHİR’DE “HUKUK OKUR YAZARLIĞI” SEMİNERLERİ

ATAŞEHİR’DE “HUKUK OKUR YAZ...

Ataşehir’de vatandaşın temel hukuk bilgileri...
Ara