ATAŞEHİR FUTBOL KADIN

 

 

2020-2021 futbol sezonuna hazırlanan Ataşehir Belediyespor basınla bir araya geldiği toplantıda yeni yönetim kadrosunu ve yeni futbolcularını tanıttı. Kulüp Başkanı ve aynı zamanda Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcısı Abdullah Der, yeni sezon için hazır olduklarını belirtirken, diğer kulüplere de başarı temennilerinde bulundu. Der “Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı Ataşehir ailesinin bir parçasıdır.” dedi.

 

 

 

Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımı 2020-2021 dönemine yeni yönetim kadrosu ve yeni futbolcularıyla hazırlanıyor. Ülkemizde de kısa sayılmayacak bir geçmişe sahip olan kadın futboluna ilginin çoğalması tribünlerde ve liglerde hissedildiği gibi Ataşehir’de de belediyenin desteklediği Ataşehir Belediyespor Kadın Futbol Takımının yükselişiyle fark yaratılıyor.Kadın futbol takım kadrosunun tanıtıldığı toplantıda konuşan Abdullah Der, konuşmasına kadına karşı artan şiddete değinerek başladı.

 

Abdullah Der’in konuşmasından bazı satır başları şöyle:

 

 *Son zamanlarda ülkemizde kadına şiddet git gide artmaktadır.  Burada her şeyden önce  bir vatandaş olarak kadına şiddeti kınıyoruz. Devlet büyüklerimizin bir an önce bu işin önüne geçmesini diliyoruz. Bildiğiniz gibi Ataşehir’de kadın futbol takımımız var. Özellikle bugünlerde kadının önemi biraz daha öne çıkmaktadır. Bu vesileyle bugün burada kadın ve şiddet olayını konuşalım istedik.

 

*Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin desteğiyle kadın futbol takımımız hayatta. Kendisi özellikle takımımızı istedi. Bir kadın hocamız da aynı zamanda yönetim kadrosunda. Her maça gider her maçta bulunur. Kadın futbol takımı Ataşehir’de ailemizin bir parçasıdır. 

 

 *Bu süreçte 2020-2021 sezonunun tüm kulüplerimize hayırlı olmasını diliyorum. Amacımız ülkemizi Türkiye ve Avrupa’da temsil etmek. Bu  dönemimizde hem futbol takımımız hem de yönetim olarak yeni bir kadroyla karşınızdayız. 

 

 

* Sizlere hem yeni kadromuz hem de yeni transferlerimizi basınla tanıştırmayı da amaç edindik. Hedefimize ulaşmak için takımımıza sekiz yeni futbolcu  kattık. Amacımız Türk Bayrağını Avrupa’da dalgalandırmak. 

 

*Türkiye’de kadın futbol takımına bakış farklı ama federasyonun almış aldığı kararlarla inşallah yaşanılan  sorunları yinelenmeyecektir. 

 

*Takımımızda defans, orta sağ eksikliklerimizi  tamamladık. Şu an dört yabancı futbolcumuz var. İki yabancı futbolcumuz da gelecek ve takımımızda eksiklik kalmayacak. 

 

*Farklı branşlarımız da var Ataşehir’de. İmkanlarımız oluştuğunda hepsini hayata geçireceğiz. Örneğin king boks sporuna yaklaşık 1000 beş yüz kayıt aldık. Yakında başlayacağız belediye bünyesinde. Alanlar yaratıldığında branşlarımızı çoğaltacağız. 

 

 

ATAŞEHİR'DE GÜNDEM