İBB SPOR İSTANBUL İLÇELER İŞTİRAK ATAŞEHİRDE GÜNDEM HİMMET KAYA

 

 

‘Kent Ormanı Koşusu İlçeler Yarışıyor’da şehrin en hızlı koşuculara sahip ilçesi belli olacak.

 

 

İBB iştiraki SPOR İSTANBUL, İstanbullulara aktivite dolu bir hafta sonu yaşatacak. Adrenalin tutkunları ‘Dağ Bisikleti Gece Yarışı’ ile karanlıkta pedallarını çevirecek. ‘Kent Ormanı Koşusu İlçeler Yarışıyor’da ise şehrin en hızlı koşuculara sahip ilçesi belli olacak.

 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki SPOR İSTANBUL,  daha aktif, enerjik ve sağlıklı bir şehir hedefiyle düzenlediği etkinliklere yenilerini ekliyor. Organize ettiği turnuva ve yarışlarla kente dinamizm ve renk katan SPOR İSTANBUL, aralık ayının soğuk günlerini bol aksiyonlu iki etkinlikle ısıtacak.

 

6 FARKLI KATEGORİDEN KATILIMCILAR YARIŞACAK

 

Bisiklet tutkunlarının merakla beklediği ‘Dağ Bisikleti Gece Yarışı’, SPOR İSTANBUL tarafından 11 Aralık 2021 Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Florya Atatürk Ormanı’nda düzenlenecek yarış saat 18.00’de başlayacak. Bir turun 2,2 km olduğu parkurda, 6 farklı kategoriden katılımcılar yarışacak.

 

İLÇELER ARASI YARIŞMADA AMAÇ BİRLİKTELİK VE SPOR

 

SPOR İSTANBUL’un organizasyonu ‘Kent Ormanı Koşusu İlçeler Yarışıyor’da ise şehrin en hızlı koşuculara sahip ilçesi belli olacak. N Kolay 43. İstanbul Maratonu’na katılarak 42K ve 15K yarışlarında kadın ve erkek kategorilerinde kendi ilçelerinde ilk 3’e giren sporcular, Atatürk Kent Ormanı’nda kozlarını paylaşacak. 6,5 km’lik parkurda gerçekleştirilecek yarış 12 Aralık 2021 Pazar günü saat 10.00’da başlayacak.